Сьогодні – Всесвітній день охорони праці

Тема Всесвітнього дня охорони праці у 2018 році: «Охорона праці: молоді робітники особливо вразливі»
     1135  

Щоб привернути загальну увагу до актуальної для всього світу потреби – поліпшити охорону праці молодих працівників і покласти край дитячій праці, цього року під егідою Всесвітнього дня охорони праці (28 квітня) і Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею (12 червня) проводиться спільна річна кампанія під гаслом: «Безпека і здоров’я нового покоління».

Спільна кампанія закликає активізувати зусилля, спрямовані на вирішення таких завдань у рамках Цілей у галузі сталого розвитку: «захищати трудові права і сприяти забезпеченню надійних і безпечних умов роботи для всіх працівників» до 2030 року та «вжити термінових і ефективних заходів, щоб … забезпечити заборону і ліквідацію найгірших форм дитячої праці» та покінчити з усіма формами дитячої праці до 2025 року.

Молодих працівників (15-24 роки) у світі налічують 541 млн – це більш ніж 15% усієї робочої сили, і рівень несмертельної виробничого травматизму серед них на 40% вищий, аніж серед дорослих працівників старших за 25 років.

Міжнародна організація праці (МОП) відзначає 28 квітня Всесвітній день охорони праці, щоб сприяти запобіганню нещасним випадкам і захворюванням на робочих місцях у всьому світі.

Національна культура охорони праці – це повага права на безпечні та здорові умови праці на всіх рівнях, коли уряди, роботодавці і працівники беруть активну участь у гарантуванні безпечного та нешкідливого для здоров’я виробничого середовища, чітко визначаючи права та обов’язки, і коли найвищий пріоритет віддають принципу профілактики.