Львів’ян кличуть на X Міжнародний фестиваль єврейської музики «LvivKlezFest-2018»

Гасло фестивалю: «70 років Держави Ізраїль святкують X “LvivKlezFest” та місто Лева!»
     1462  

Фестиваль стартує у Львові 15 травня і триватиме до 10 червня. Уже 10 років поспіль він сприяє відродженню єврейської культури, став модним і популярним брендом та привернув до міста туристів та  клезмерських музикантів зі всього світу.

На свій ювілей LvivKlezFest зустрічає European jewish choir festival – європейський фестиваль єврейських хорів, який щороку змінює місто проведення. Цю престижну естафету Львів приймає від Відня, Рима, Лондона, Санкт-Петербурга.

Тож, окрім виступів клезмерських музикантів з різних країн, публіка зможе насолодитися творчістю лондонського The Zemel Choir, римського CORO HA-KOL, віденського Vienna Jewish Choir та унікального Віденського клезмерського симфонічного оркестру Wiener Klezmer Orchester – і на окремих концертах, і на гала-концерті, в якому також візьмуть участь:

  • одна з найвідоміших сучасних виконавиць пісень на ідиш «Vira Lozіnsky & friends» (Ізраїль)
  • гурт “Klezmafour” (Польща)
  •  Preßburger Klezmer Band (Словаччина)
  • гурт «RAZOM» Одеса-Резекне Клезмер (Україна-Латвія) та Аліна Івах
  • гурт «Gefilte Drive» (Ізраїль – Естонія)
  • «Konsonans Retro» Ukrainian World Village Brass (м. Кодима, Україна)
  • оркестр під керівництвом Лева Фельдмана (м.Чернівці, Україна)
  • Геннадій Фомін та Юрій Хаінсон (м. Харків, Україна)
  • гурт «Варнічкес» (м. Львів, Україна).

Клезмер – це традиційна музика східноєвропейських євреїв. Це танцювальна музика, сповнена неймовірною енергетикою, під яку святкували єврейські, українські, циганські, молдавські та румунські весілля.

Програма фестивалю різноманітна, і включає також цікаві виставки («Євреї – народ Книги», «70 сторінок історії Ізраїлю в портретах» та «Шляхи Єрусалиму» ізраїльського художника Адріана Жудро), театральну виставу («Гетто. Театр на межі життя та смерті»), квест «Єврейські таємниці міста Лева», дитяче свято «Цигеле-мигеле», майстер-класи з єврейських та сучасних ізраїльських танців, творчі зустрічі та концерти різних форматів.

Дізнатися про історію єврейського кварталу міста Львова можна буде на екскурсіях, які проведуть професійні гіди українською та англійською мовами.

Фіналом фестивалю стане грандіозний Гала-концерт світових зірок клезмерської музики у самому центрі Львова просто неба на пл. Ринок 10 червня з 13.30 до 21.30.

Сайт фестивалю: http://klezfest.lviv.ua;

FB: https://www.facebook.com/lvivklezfest

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ