Шість проектів для Сихова: чим житиме мікрорайон цього року

Оновлена площа, екомаршрут і навіть коворкінг - активісти розповіли про свої плани
   Роксолана Мудрак   2830  

Якщо влада планує облаштувати для мешканців простір, спочатку варто поспілкуватися з самими мешканцями і дізнатися, що їм потрібно. Так на практиці виглядає учасницький принцип роботи, який пропагує ГО «Кращий Сихів».

«Львівська газета» поспілкувалась з керівницею організації Наталею Піпою, аби дізнатися, над якими проектами працюватиме «Кращий Сихів» цього року.

Оновлення площі Довженка

Своє бачення вигляду площі біля кінотеатру на Сихові висловили 16 конкурсантів, і сьогодні, 27 квітня, мають обрати переможця, чию ідея втілюватимуть. Зі свого боку ГО «Кращий Сихів» зробила опитування людей, які безпосередньо живуть поблизу площі та відпочивають там часто всією сім’єю. Більшість бажає створити замість наявного закинутого сухий фонтан, також там мала б бути літня сцена і максимально багато дерев.

«Окремі люди хочуть встановити там меморіал Небесній сотні, але з самими сихівчанами ці люди не спілкувались. Я вважаю, що навіть для більшості моїх друзів, котрі загинули на Майдані, ціннішим був би сквер і громадський простір, аніж черговий меморіал. Та ми віримо, що вибір проекту буде консенсусним рішенням. І ми, як організація, беремо участь в конкурсній комісії і надалі будемо слідкувати, щоб проект був зроблений вчасно і якісно», – каже Наталя Піпа.

Парк Івана Павла ІІ (Сихівський ліс)

Одним з пріоритетних завдань, на думку організації «Кращий Сихів», є встановлення меж Сихівського лісу. Адже поки цих меж документально не встановлено, є ризик, що хтось зможе  його забудувати.


«Є норми, за якими озеленення нашого району – недостатнє. Офіційно немає ніяких документів, але ходять чутки, що до території парку приглядаються забудовники. Тому, щоб вберегти і так найбільш густонаселений район від ще однієї високоповерхівки, потрібна політична воля та голоси депутатів. Процес довготривалий, але дуже потрібний», – запевняють в організації.

А також додають, що вони не проти забудов, а за те, аби ці забудови були правильні й естетичні, з будівництвом додаткових садків, шкіл і лікарень. Аби ліс став доступнішим для мешканців мікрорайону, представники організації пропонують створити там екомаршрут.

«Ми рідко про це замислюємось, але більшість дерев у цьому лісі старіші, ніж район. Ми думали, що добре було б створити там екомаршрут, який розповідав би про екозони для перелітних птахів чи тих, які тут живуть», – пояснює Наталія Піпа.

До слова, організація запрошує орнітолога, який фахово розповідає про особливості флори та фауни місцевого лісу. Повідомлення про екскурсії шукайте на сторінці організації в мережі Facebook під назвою «Екскурсії з пташками».

Стратегія розвитку Сихова

Сихівський район створювали з 12 мікрорайонів, центром яких є садок чи школа. В організації кажуть, що район будувався як ідеальне місто, проте через стихійні сучасні забудови, недотримання норм їх будівництва це місто зруйнували.Тому зараз особливо важливо пильнувати стратегію розвитку Сихова, яку виробили в міськраді до 2027 року. Мова про майже 50 проектів, які там хочуть впроваджувати. Зі свого боку організація «Кращий Сихів» очолила моніторингову групу, що працюватиме над системою впровадження запланованого і має намір впливати на рішення влади, аби вони були максимально корисними для громади району.

«Ми мусимо розуміти, що влада і чиновники також люди. Я не кажу не вказувати їм на помилки… Не нарікати, не звинувачувати, а шукати рішення і реалізовувати його», – пояснює філософію організації Наталія Піпа.

Екосвято

В організації також хочуть продовжити добру традицію проведення екосвята на Сихові. Минулого року його організовували біля кінотеатру Довженка. Так і цьогоріч покажуть, що «еко – це круто». Там вчитимуть сортувати сміття, користуватись посудом, який можна переробити чи який перегниє, а не зашкодить екології.

«Коли ти щось купуєш, то можеш вибирати не лише смак, а й те, в якій упаковці продукт. Це банальні речі, але вони змушують думати про те, як житимуть наші діти, і починається це з вибору упаковки», – додає Наталя.

Проект громадського ресторану

«Кава по-сихівськи» – так, імовірно, називатиметься новий заклад у мікрорайоні. Ідея цього соціального проекту в тому, що 50% прибутків кафе-коворкінгу йтимуть на реалізацію громадських ініціатив. Це має стати місцем роботи, відпочинку та осередком активних людей.

«На Сихові дуже бракує коворкінгу. Якщо ти хочеш попрацювати за кавою і з інтернетом, то треба їхати в центр міста. Також нам часто говорили, що хочуть бачити ГО «Кращий Сихів» в конкретному місці, куди можна прийти. Наразі приміщення знайшли біля скверу Гідності. Там ще треба провести електрику, щоб витримала навантаження кавових машин, домовитися з доставкою їжі, продуктів. Зараз ми на етапі підготовки та підрахунків рентабельності закладу. Поки прогнози втішні», – анонсує Наталія Піпа.

СихівЦІ

Проект «СихівЦІ» («Сихів цікавий») діє у співпрації ГО «Кращий Сихів» спільно з Настею Стьопіною  – менеджеркою проектів Школи журналістики УКУ.  Метою є знайомство з цікавими людьми району. Відтак, в останню п’ятницю кожного місяця організація публікуватиме новий текст про людину, яка змінює обличчя району чи міста, що жила чи зараз живе в Сихові. Тексти шукайте тут: bettersykhiv.org/sykhivtsi/ .

Читайте також: Львів’ян закликають підтримати ГО «Кращий Сихів»