Парк «Сколівські Бескиди» запрошує на пішохідну екскурсію до старовікових лісів

Довжина пішого маршруту – 5 кілометрів
     1235  

Старовікові ліси – це ліси, які тривалий час розвивалися природним шляхом, не зазнали істотного впливу людини. Вони виконують важливі захисні та охоронні функції, відіграють істотну роль у підтриманні біологічного різноманіття.

Довжина пішого маршруту становить 5 км. Час проходження 3-3,5 год. Прибувши на залізничний вокзал міста Сколе прямуйте до рекреаційного пункту Павлів потік, що за мостом через річку Опір. Саме тут розпочинається маршрут до старовікових насаджень. Праворуч від стежки можна побачити залишки греблі, яка регулювала рівень води на Павловому потоці. Прямуючи стежкою близько 300 метрів, праворуч від маршруту побачите туристичні бази «Гуцулка» та «Пролісок», які є об’єктами стаціонарного відпочинку. За туристичною базою влаштовані сходи вниз до потоку, до так званого «малого водоспаду». Це природне відслонення пісковиків з перепадом води в 0,5-0,7 м. Павлів потік у цьому місці має широке мальовниче русло, яке зусібіч оточене деревами.

Далі маршрут пролягає кладкою через потік і виходить на галявину, а – у ялицеве насадження. Перетнувши маленький потічок, праворуч зайдете у штучно створені смерекові насадження, які поступово переходять у старовікові ялицево-букові деревостани віком 165 років, що ростуть на висоті  600-800 м над рівнем моря. Головними породами тут є бук лісовий, ялиця біла, клен-явір з домішками ялини європейської (смерека) та берези повислої. Середня висота насадження перевищує 30 метрів. Відвідувачі маршруту також можуть відслідковувати процеси природного відновлення лісу.

Вийшовши на верхню точку маршруту, можна помилуватися мальовничими краєвидами Карпатських гір. Уздовж маршруту можна натрапити на велику кількість трав′янистих рослин, серед них – такі, що є регіонально рідкісними для регіону: петрів хрест лускатий, аґрус відхилений, два види папороті – листовик сколопендровий і ребрівка звичайна. Також вашу увагу привернуть зарості скополії карніолійської, яка занесена до Червоної книги України.

Стежка облаштована в межах виконання проекту «Збереження карпатських пралісів», який впроваджує Українське товариство охорони птахів за участі та фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства.

Контактний тел.: 095-694-15-64 (Іванна Іваникович); 097-478-68-61 (Юрій Волос).