20-річний львівський студент створив і продавав комп’ютерний вірус

Кіберполіція викрила студента, розпочато кримінальне провадження
     974  

Володіючи відповідними технічними навичками хлопець створив вірус, який призначався для викрадення даних з браузерів та запису усіх натискань клавіатури (кейлогер). Також шкідлива програма сканувала директорії, які містили усі налаштування веб браузерів, збережені логіни та паролі від веб-ресурсів.

Оперативники Карпатського управління кіберполіції та спеціалісти Управління інформаційних технологій та програмування Південного регіону Департаменту кіберполіції, за процесуального керівництва Львівської місцевої прокуратури №1, викрили 20-річного студента у створенні та поширенні шкідливих програм. Про це інформує Департамент кіберполіції Національної поліції України.

Спеціалісти з кіберполіції провели попередній аналіз зразку шкідливого програмного забезпечення та встановили: програма написана на мові C++ під операційні системи Windows (95/98/хр/Віста/7). Шкідливе програмне забезпечення (ШПЗ) мало вбудований клавіатурний шпигун. Він записував усі натискання символів на клавіатурі та при натисканні 350 символів відправляв ці дані на запрограмовану електронну скриньку. Також він сканував директорії, які містять налаштування веб браузерів, збережені логіни та паролі від веб-ресурсів та відправляв їх на ту саму електронну скриньку чи ftp сервер.

Для анонімізації своїх дій студент використовував ТOR та VPN, а також ІР-адреси університету в якому навчався, а для усіх грошових розрахунків використовував електронні гаманці. Оплату використання ШПЗ користувачі здійснювали щомісячно, а вартість становила 5 доларів США з кожного із клієнтів.

У хлопця наразі вилучено комп’ютер, за допомогою якого він створював шкідливе програмне забезпечення, та банківську картку, за допомогою якої він отримував готівку.

Спеціалісти Управління інформаційних технологій та програмування оглянули ноутбук зловмисника та виявили на ньому програмний код ШПЗ, його примірники, а також переписки з покупцями. Після попереднього огляду спеціалістів комп’ютер скерували на експертизу. За її результатами буде прийнято рішення щодо оголошення молодику про підозру.

Слідчі поліції Львівщини розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 361-1 КК України (Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут).