Вартість проїзду у маршрутках хочуть збільшити до 7 гривень

   Ольга Миза   4031  

Асоціація перевізників Львівщини подасть до міської ради пропозицію щодо підняття тарифу на проїзд у міських автобусах. Про це повідомив голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка.

«Міська влада Львова, коли прийняла тариф на електротранспорт по п’ять гривень, підтвердила, що автотранспорт працює по збитковому тарифу, котрий не забезпечує самоокупності автотранспортних підприємств. Ніколи і ніде такого не було, щоб електротранспорт за своєю собівартістю був дорожчий, ніж автомобільний транспорт», – відзначив під час прес-конференції Іван Велійка.

Якщо ж передбачати оновлення рухомого складу, тариф має бути ще вищим. Іван Велійка відзначив, що на часі стоїть питання заміни рухомого складу. Це чітка вимога двох постанов Кабінету Міністрів України – стосовно порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування та правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту.

«Без заміни рухомого складу про якість перевезень годі й говорити. Влада має це розуміти. У всіх розрахунках, які подаються у міську раду інвестиційна складова не закладається. І тариф 7 гривень – тариф без її урахування. А оновлення рухомого складу не можливе без додання в тариф інвестиційної складової для закупівлі транспортних засобів», – пояснив Іван Велійка.

В Асоціації також зазначають, що тариф переглядатиметься не тільки у Львові, а й на приміських і міжміських маршрутах.

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми  міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED