Навколо Стебника пильніше контролюватимуть сейсмічну активність

Тут вирішили встановити додаткове обладнання для моніторингу ситуації
     347  

????????????????????????????????????

До вивчення й аналізу ситуації навколо Стебницького калійного родовища вирішили залучити ширше коло науковців. А також встановити більше обладнання, щоб відстежувати сейсмічну активність поблизу ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».

Таке рішення ухвалили вчора, 25 квітня, під час засідання комісії ТЕБ і НС.

Під час засідання також вирішили доручити Фонду держмайна провести негайний аудит підприємства із залученням відповідних органів та зобов’язати ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» виконувати рішення комісії ТЕБ і НС щодо закачування в пустоти рудника №2 розсолів науково обґрунтованого рівня концентрації.

Окрім того, науковців хочуть залучати до контролю за рівнем концентрації таких розсолів і формування періодичних звітів щодо кількості та якості закачуваної в порожнини рудника рідини.

До слова, нещодавно у Дрогобицькому районі представили карту-схему об’їзної дороги біля Стебника, яку прокладатимуть через карстові провалля та небезпеку обвалу ділянки автодороги Дрогобич-Трускавець. Дорога коштуватиме понад 100 мільйонів гривень.

Нагадаємо, у Стебнику стався обвал на місці карстової пустоти. Обвалилася зона діаметром 300 метрів на глибину до 50 метрів. Локація обвалу – 500 метрів від дороги Дрогобич-Трускавець. У підсумку на дорозі пішли тріщини.