Уряд визначив, скільки платитимуть лікарям за пацієнтів

Кабмін ухвалив відповідні постанови
     625  

Сьогодні Кабмін ухвалив важливі постанови, які допоможуть МОЗ продовжувати трансформувати систему охорони здоров’я. Про це написала на своїй facebook-сторінці в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

У цих постановах, зокрема:

  • визначено тарифи для оплати послуг за кожного пацієнта на первинці
  • затверджено механізм укладання договорів закладів первинки з НСЗУ
  • ухвалено гарантії надання медичних послуг іноземцям і людям, що не мають українського громадянства
  • визначено, як функціонуватиме електронна система охорони здоров’я

Як пояснює Уляна Супрун, цими рішеннями, зокрема, встановлено механізм обрахунку тарифів за кожного пацієнта. «У різний вік ми потребуємо різної уваги від своїх лікарів. Зрозуміло, що доросла людина зазвичай менше потребує відвідувати свого лікаря, ніж дитина чи людина літнього віку, тому держава оплачуватиме їхнє обслуговування на первинній ланці за вищими тарифами», – пояснює вона.

Відтак, як базовий тариф для людей від 18 до 39 років зберігається сума 370 гривень. За пацієнтів іншого віку медзаклади отримуватимуть більше грошей.

Окрім того, завдяки цим рішенням тепер є законодавча база, яка дозволяє почати укладання договорів між Національною службою здоров’я України та медичними закладами, які надають первинну медичну допомогу.

Ті медзаклади, які встигнуть укласти договір до 1 червня, вже з 1 липня почнуть отримувати справедливу оплату за надання медичних послуг за кожного пацієнта, який підписав декларацію з їхніми лікарями.

Заклади, які не встигнуть, зможуть укласти договір до 1 вересня. Тоді оплата за новою моделлю для них розпочнеться від жовтня.

У перехідний період протягом 2018 року заклади отримуватимуть додаткове фінансування за частину пацієнтів, які були прикріпленні раніше за територіальним принципом.

Основним інструментом документообігу між НСЗУ та медзакладами буде електронна система охорони здоров’я. Усі процеси, як-то підписання договорів, надсилання звітів та отримування коштів за кожного пацієнта медзакладами, будуть відбуватися тільки через електронну систему охорони здоров’я. Оплата за пацієнтів буде перераховуватися щомісячно.

Тепер на місцях мають необхідні інструменти, щоби продовжувати активно готуватися до роботи за новою моделлю фінансування: підключитися до електронної системи охорони здоров’я, автономізувати заклади, розпочати кампанію з вибору лікарів, устаткувати заклади відповідно до базових вимог Табеля оснащення та виконати сервісні вимоги НСЗУ.

«Ми мали добрий старт змін – це показують понад 1,6 мільйона декларацій, які вже підписані з пацієнтами під час кампанії «Лікар для кожної сім’ї». Продовжуємо працювати. Тільки разом, роблячи ефективно кожен свою роботу, ми зможемо рухатися далі!» – наголосила Уляна Супрун.