Сьогодні від кліщів обробляють чотири львівські парки (перелік)

Перший етап обробки відбувся 23 квітня
     3672  

Як інформує Відділ екології та природних ресурсів департаменту містобудування ЛМР, сьогодні, 25 квітня, Обласне комунальне підприємство профілактичної дезінфекції проводить другий етап акарицидної обробки на території Зеленої зони «Майорівка», ПРУ ППСПМЗДЗ «Стрийський», парку Імені Папи Римського Івана-Павла ІІ та парку «Снопківський».

Обробку проводять, щоб мінімізувати випадки укусів кліщів у міських парках і запобігти можливості виникнення та розповсюдження вірусного кліщового енцефаліту хвороби Лайма.

Читайте також: Уже в понеділок парки Львова почнуть обробляти від кліщів (перелік)

Нагадаємо, перший етап обробки відбувся 23.04.2018 на території парків «Високий Замок», «700 річчя Львова», «Замарстинівський» та РЛП «Знесіння».

Також таке оброблення заплановано провести на території парків «Горіховий Гай», «Піскові озера», «Личаківський», «Залізна Вода», лісопарку «Погулянка» – 02.05.2018, Скнилівський» – 03.05.2018.

Дату проведення можуть змінювати відповідно до погодних умов.

Департамент містобудування просить мешканців поставитися з розумінням до незручностей, які виникли під час проведення акарицидної обробки, та утриматися від відвідування згаданих парків протягом 72 годин.

Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації нагадує, як вберегтися від цих паразитів, які переносять небезпечні інфекції, зокрема хворобу Лайма та вірусний енцефаліт.

Найпростішим і надійним засобом профілактики захворювань, які переносять кліщі, є запобігання потраплянню на людину цих паразитів. Тому під час відвідування місць із можливою наявністю паразитів рекомендовано:

– одягатися в світлий однотонний одяг із довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла, а також одягати головний убір;

– проводити під час прогулянки само- та взаємоогляди що дві години і ще раз удома. Особливо ретельно потрібно обстежувати волосянисті ділянки тіла;

– звільняти від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м місце для привалів, нічного сну на природі;

– удома відразу змінювати одяг, ретельно його оглядати, випрати і випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів;

– якщо разом з вами на природі перебували ваші хатні тварини, їх також слід оглянути на наявність кліщів до того, як впустити до помешкання.

Усім, хто постраждав від укусів кліщів, лікарі рекомендують упродовж двох тижнів вимірювати температуру й стежити за самопочуттям. Якщо помітили будь-які ознаки захворювання: підвищення температури тіла, почервоніння, припухлості на шкірі в місці укусу, – негайно зверніться до лікаря-інфекціоніста.