Обережно, крадії та шахраї!

Історія про те, як мене обікрали, а на втраті цінних речей хотіли нажитися шахраї
   Єлизавета Чип   3985  

Минулого тижня в мене з рюкзака поцупили гаманець. Зробили це зухвало: вдень, в центрі Львова і на ходу. Виглядало це приблизно так…

Гадаю, у моєму рюкзачку побували спритні руці ромів. Тих ромів, які сповідують бродяжництво, не бачать різниці між чужим та своїм і в момент перетворюють перше на друге. Робота в артистів кишенькового жанру сезонна. Гастролі починаються з першим весняним теплом й охоплюють найпопулярніші туристичні міста країни.

Звичайно, хочу вірити, що зграйки ромів, переважно жінок з різнокаліберними дітьми, заполонили вокзал та центр міста з просвітницькою місією – познайомити нащадків з історією та архітектурою Львова, проте, частіше чую про їхнє знайомство із вмістом чужих кишеней та сумок.

Класика жанру: шість-десять осіб обліплює жертву з усіх сторін, наприклад, на пішохідному переході, створюючи ілюзію натовпу і штовханини. Поки жертва відволікається на незрозумілі рухи з однієї сторони, з іншої – моторна злодюжка патрає її торбу.

Одна рука «щипачів» завжди прикрита курткою, об’ємною сумкою або довгою хустиною. Ці «знаряддя» допомагають сховати і хутко передати крадене співучасникам.

Screenshot: facebook.com

До поліції про викрадений гаманець із готівкою, банківськими картками та документами я не заявляла. Вважаю, що час, витрачений на бюрократичні ритуальні танці, не вартує мізерної ймовірності повернути гаманець і ще меншої – знайти та покарати крадіїв. Адже для правоохоронної системи особи без документів і прописки – майже невловимі примари.

Проте досі маю надію, що після препарування гаманця злодюжки викинули документи, а якийсь «добрий самаритянин» знайде їх і захоче повернути власнику, тобто мені.

Про втрату я оголосила на тематичному сайті та у facebook-групі. За лічені хвилини отримала повідомлення від Каті Стецишин, буцімто мої документи знайшов якийсь «Игор», дзвонити (063)413-69-65. У пустому профілі Каті лише підписки на безліч груп «загублено-знайдено» по всій Україні, тож думка, що це шахрай, який хоче підзаробити грошенят на моїй втраті, з’явилася одразу і згодом підтвердилася.

Screenshot: facebook.com

За вказаним номером подзвонив мій чоловік. «Игорь» здивувався, знітився і довго перепитував «де дівчинка?» Шахраї більше бомбардують дівчат: ми емоційніші, тому нас легше «розвести» на гроші, а «переламати хребет» – навряд чи зможемо. Документи «Игор» обіцяв лишити «на касі якогось магазину» після грошового переказу. За повернення водійських прав і журналістського посвідчення він зажадав півтори тисячі гривень. Суму треба перевести не на банківську карту, а на номер телефону, який він озвучить лише коли ми будемо біля терміналу.

Чому на номер телефону? Тому що частіше таким видом шахрайства «розважаються» зеки, а найпопулярніша валюта на зоні – телефон. Чим більше на ньому грошей – тим більше додатків і послуг можна купити. Тому я не рекомендую вказувати свій номер мобільного в оголошеннях про згубу.

Другим «знайшов» мої документи Антон Петрушенко(096)560-16-39. Але Антон втратив ентузіазм після питання про дату й рік їх видачі.

Третьою відгукнулася Валерія Чебанова – ellektro400kg@gmail.com, (066)765-30-08.

Четвертим аж у Києві «відшукав» моє водійське Анатолий Братченко.

Якщо ви потрапляли у подібну ситуацію – пишіть у коментарях свою історію, номери телефонів та профілі шахраїв.