На «Бадері» – понад півсотні хворих на кір

На стаціонарному лікуванні наразі залишається 12 осіб
     614  

Фото: javoriv-rda.gov.ua

Як інформує департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА, 24 квітня надійшло повідомлення від Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Відповідно до повідомлення, 51 працівник ТОВ «Бадер Аунде Україна», що в с. Кожичі Яворівського району, із діагнозом «кір» звернувся до закладів охорони здоров’я Львівської області по медичну допомогу. З них 28 осіб було госпіталізовано, інші 23 осіб оглянули, вони відмовилися від госпіталізації та отримують лікування в амбулаторних умовах.

На 24 квітня 16 осіб виписали, у стаціонарі залишається 12 осіб, з них, 7 – у Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні, 3 особи – в інфекційному відділенні Новояворівської районної лікарні № 1, 1 особа – в інфекційному відділенні Городоцької центральної районної лікарні, 1 особа – в інфекційному відділенні Жидачівської центральної районної лікарні. Їм проводять комплекс необхідних лікувально-діагностичних заходів.

Нагадаємо, 10 квітня надійшло повідомлення про спалах кору серед працівників ТзОВ «Бадер Україна» у селі Кожичі Яворівського району Львівської області.

А 11 квітня до Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф надійшло повідомлення про госпіталізацію до закладів охорони здоров’я Львівської області з діагнозом «кір» студентів Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім. Труша (вул. Снопківська, 47).

Кір – це вірусне захворювання, яке характеризується вираженою інтоксикацією, гарячкою, запальними явищами з боку дихальних шляхів, кон’юнктивітом, появою своєрідних плям на слизовій оболонці ротової порожнини і папульозно-плямистим висипом на шкірі.

Це одне з найбільш контагіозних захворювань, яке здатне вражати всі вікові групи незважаючи на те, що найбільш сприятливими до кору вважаються діти. У дорослих кір зазвичай має значно тяжчий перебіг.

Механізм передачі інфекції – повітряно-крапельний. Зараження відбувається через вдихання з повітря найдрібніших крапель (аерозолю) слизу, що містять віруси, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворої на кір людини. Збудник потрапляє до організму через верхні дихальні шляхи або кон’юнктиви.

Специфічного лікування від кору немає. А відтак медики Львівщини вкотре застерігають: єдиним шляхом запобігти хворобі та її важким ускладненням є вакцинація.