“Велика сімка” може розширити санкції щодо Росії

Подальші обмежувальні заходи можуть бути запроваджені, якщо цього вимагатимуть дії російської сторони
     656  

Міністри закордонних справ держав “великої сімки” заявили про готовність розширити санкції щодо Росії, йдеться в спільному комюніке міністрів, опублікованому в ніч на вівторок, 24 квітня. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на Німецьку хвилю.

Термін дії санкцій за порушення територіальної цілісності України “нерозривно пов’язаний” з “повним і незворотним” виконанням Росією мінських угод, підкреслили представники країн G7, зустріч яких проходить в канадському місті Торонто з 22 по 24 квітня.

Глави МЗС країн “великої сімки” також виступили з критикою Росії за її “втручання в демократичні системи”. Тих, хто має намір підірвати демократію, очікують “наслідки”, заявила міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд, не вдаючись у деталі.

При цьому у вирішенні регіональних і глобальних конфліктів “велика сімка” продовжить шукати можливості для діалогу з російською стороною. Москва має бути “конструктивним партнером”, вважає виконуючий обов’язки держсекретаря США Джон Салліван.

Нинішню поведінку російської сторони він назвав “неприйнятною”. Зокрема, Салліван згадав отруєння колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля в британському Солсбері, а також діяльність Росії на сході України, в Грузії та Молдові.