«Львівська політехніка» вперше прийматиме унікальний математичний турнір

У виші пройдуть міжнародні змагання з усного рахунку «Прангліміне»
     957  

Змагання, у яких візьмуть участь понад 150 учасників із шести європейських країн, відбудуться 28 квітня цього року в Національному університеті «Львівська політехніка».

Місце проведення: актова зала І навчального корпусу університету (вул.Карпінського,2/4). Початок змагань – о 10.00. Про це інформує прес-служба Національного університету «Львівська політехніка».

Цей унікальний інтелектуальний турнір останніми роками отримав неабияку прихильність серед дітей і дорослих. В Україні змагання «Прангліміне» відбуваються в рамках україно-естонського освітнього проекту «Міксіке в Україні», учасниками якого є понад 154 тисяч осіб. Віковий діапазон – від 6 до 70 років.

На міжнародний фінал змагань до Львова прибудуть команди з Грузії, Естонії, Литви, Латвії, Словенії та України. В урочистому відкритті змагань візьмуть участь перші особи Львова та Міністерства освіти і науки України, а також Надзвичайний та Повноважний посол Республіки Естонія в Україні Герт Антсу.

«Прангліміне» виникло 2000 року на острові Пранглі в Естонії, де директор місцевої школи Kalev Poldsaar розробив комп’ютерний тренажер з усного рахунку і провів перші змагання онлайн. Суперничати можуть учні, починаючи від першокласників, студенти, вчителі, викладачі, батьки. Особливої популярності усний математичний рахунок набув у Естонії, Латвії, Литві, Грузії, Словенії та Україні, де щороку відбуваються масові змагання. Згодом національні команди визначають найкращих на міжнародному фіналі, який відбувається в одній з країн по черзі. Загалом між собою змагаються понад 60 тисяч осіб, зокрема в Україні – понад 30 тисяч.

Україна бере участь в Міжнародних змаганнях з 2011 року. За цей час члени української збірної вибороли одну золоту та срібну медалі, а також дві бронзові нагороди. 2017 року «золото» виборов Матвій Юхта (Запоріжжя) у категорії Primary, «срібло» 2017-го та «бронзу» 2016-го здобув Степан Бугера з міста Стрия Львівської області у категорії Men. У цій же категорії бронзовим призером торік став Віталій Царинський із Сокальського району Львівської області.

Цьогоріч Україна на фінал змагання «Прангліміне» виставила найбільшу кількість учасників. Після кількох турів відбору на національний фінал, який відбувся у Вінниці 3 березня цього року, було запрошено 90 учасників, серед яких визначили учасників фіналу.

За посиланням змагання можна переглянути в режимі онлайн.