Державна дитяча школа мистецтв №10 Львова відзначає чверть століття

Сьогодні відбудуться урочисті заходи з нагоди 25-річчя відкриття Державної дитячої школи мистецтв №10 м. Львова та 35-річчя творчої діяльності директора школи Олени Ященко
     697  

Захід відбудеться о 16.30 у Будинку органної і камерної музики на вул. Ст. Бандери, 8. Вхід вільний.

Львівську державну дитячу школу мистецтв №10 заснували 1992 року рішенням Львівського міськвиконкому. Це рішення ухвалили завдяки зусиллям тодішньої депутатки Львівської міської ради, а нині директорки школи – Ященко Олени Миколаївни. ЛДДШМ №10 започаткували на базі однієї з трьох філій Дитячої музичної школи №5, де Олена Ященко була директором до 1992 року.

ДДШМ №10 від початку заснування планувалась як експериментальна. Школа перша на той час у м. Львові створила свою власну бухгалтерію та започаткувала художній, театральний, вокальний і хоровий відділи.

Не маючи власного приміщення, школа розміщувалась у приміщеннях СШ №2, СШ №36, ДУ на вул. Володимира Великого, 125-а та в невідремонтованому приміщенні на вул. Максимовича. Педагогічний колектив і дирекція школи назвали її «подорожуючою». За перші 7 років школа переїжджала 7 разів.

Лише 1998 року школа отримала власне приміщення – на вул. Пулюя, 7. Ремонти та реконструкцію цього приміщення проводили під час навчального процесу.

Проте, незважаючи на побутові проблеми і незручності, школа працювала. Протягом кількох років викладачі розробили програми для хорового, художнього, театрального, вокального відділів і відділу музичного інструменту. За цими програмами дотепер працюють ДМШ по всій Україні.

Учні цієї школи завжди беруть участь у міських, обласних та всеукраїнських конкурсах і фестивалях, виступають в інших містах України та за кордоном, мають чимало нагород в Україні  та за її  межами.

У школі успішно функціонують відділи: фортепіанний, струнний, народний, духовий, вокально-хоровий, театральний, художній. Школа налічує 347 учнів та 40 викладачів.

На базі школи проводять міні-семінари для викладачів ДМШ Львова й області. З такими семінарами були виїзди в міста: Жовкву, Трускавець, Броди, Кам’янка-Бузьку, Стрий, Дрогобич, Червоноград. Побував осередок і в Ковелі, в Ужгороді, у ДМШ №3 Києва.

Завдяки зусиллям викладачів хорового відділу школи було засновано фестиваль «Співаймо канон», який здобув статус всеукраїнського.

У школі працюють колективи, які здійснюють концертну діяльність. Це хори «Пролісок» та «Легенда», камерний оркестр «Елегія», духовий оркестр, театр «Знахідка», ансамблі гітаристів, бандуристів, баяністів та акордеоністів, ансамбль фольклорної музики.