Батьків діток з інвалідністю запрошують до обговорення необхідних їм послуг

Львівська міська рада створює мережу послуг для дітей з інвалідністю та особливими освітніми потребами
     429  

Щоб зрозуміти, які конкретно потрібні послуги для такої дитини та її сім’ї, відділ «Служба у справах дітей» міста розробив спеціальну анкету й запрошує батьків спільними зусиллями визначити послуги, які потрібно зреалізувати – розповісти про свою потребу в конкретних послугах для сім’ї та дитини.

«У країні розпочалися заходи з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Мова про зміну системи надання послуг дітям, насамперед з інвалідністю чи особливими освітніми потребами. Ці послуги мають бути наближені до дітей, до місць їхнього проживання. Якщо це зробити, то саме перебування дитини в інтернаті відпаде як таке. Батьки мали б працювати, а дитина – отримувати ті чи інші послуги, але проживати в сім’ї.

Ми хочемо змінити систему надання послуг, вдосконалити ті речі, які вже є в нас у місті й активно розвиваються завдяки урядовим структурам та неурядовим організаціям. Щоб зробити це якісно, маємо почати від тих, хто цього потребує – тобто прийти в сім’ю, поговорити з батьками, визначити, що їм потрібно для якісного розвитку їхньої дитини», – розповів Ростислав Тимків, начальник відділу «Служба у справах дітей» Львівської міської ради.

Відтак було розроблено оцінку потреб у послугах дитини та сім’ї. Вона складається з декілька блоків: освітні послуги, медичні і реабілітаційні послуги, дозвілля, роль громади в житті родини, і є місце, де батьки можуть самі відзначити те, чого немає в цій анкеті.

Допомогли якісно створити необхідні послуги в місті можна, заповнивши анкету в онлайн-режимі на сайті Львівської міської ради (http://city-adm.lviv.ua/lmr/di-lviv), яку аналізуватимуть і опрацьовуватимуть у Службі в справах дітей.

Другий шлях – можна звернутися у Службу у справах дітей Львівської міської ради за адресою: м. Львів, пл. Ринок,1 (каб. 523, 524) або за тел.: 235-40-40, 297-58-83, електронна адреса: ditu-lviv@lvivcity.gov.ua., у Львівський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Третій варіант – звернутися у Львівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Львів, вул. Менделєєва, 8 або тел.: 276-30-57, електронна адреса: lmcss_usz@ukr.net.

Стежити за процесом створення послуг можна на сайті Львівської міської ради, або на сайті «Прийміть дитину у родину» у розділі «DI-LVIV».

Загалом у Львові проживає близько 3 тисяч дітей з інвалідністю.