У Львові розкрили схему незаконного імпорту ліків

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Львівській області ліквідували масштабну схему незаконного продажу через Інтернет лікарських засобів, ввезених на територію України поза межами митного контролю
     532  

У рамках операції «Рубіж-2018» і розслідування кримінального провадження за ч.1 ст.212 КК України встановлено групу осіб, які організували незаконне ввезення на територію України лікарських засобів і медичних препаратів, які в подальшому реалізовували споживачам через мережу Інтернет, використовуючи послуги кур’єрів.

Продукцію іноземного виробництва ввозили на територію України малими партіями без сплати митних платежів, без реєстрації в Міністерстві охорони здоров’я відповідно до чинного законодавства України та без отримання відповідних ліцензій на такий вид діяльності.

Реалізовували лікарські засоби через веб-сторінку в мережі Інтернет: оператори отримували замовлення, а кур’єри доставляли товари. Оплату препаратів здійснювали готівкою без застосування касових апаратів, відображення у бухгалтерській та податкових звітностях, та відповідно, без сплати податків.

При цьому, щоб створити вигляд реальності та законності здійснення своєї діяльності, для потенційних покупців на зазначеній Інтернет сторінці правопорушники розмістили фото нібито діючої аптеки, за адресою якої розташоване закинуте приміщення та не здійснюють жодної діяльності.

У підсумку проведених обшуків із незаконного обігу було вилучено сотні найменувань лікарських препаратів, з яких практично половина не зареєстрована в Державному реєстрі лікарських засобів. Загальна орієнтовна вартість медикаментів – близько 850 тис.грн. Крім того, вилучено чорнову бухгалтерію, первинну документацію та інформацію з реалізації лікарських засобів на магнітних носіях. Слідчі дії тривають.