Стартував другий етап реставрації храму Петра і Павла

Він буде продовженням реставраційнийх робіт, які тривали у храмі попередні три роки
   Євгенія  Данильчук   448  

Фото: Володимир Дубас (архів ЛГ)

Цього тижня у Гарнізонному храмі Святих апостолів Петра і Павла розпочався другий етап реставрації фресок Франца Екштайна.

Перший етап реставрації після трьох років роботи завершили у грудні минулого року. Фахівці з Польщі та України відреставрували 300 метрів квадратних малярства. До 2022 року планують відновити наступні 1000 квадратних метрів, що становить приблизно 60% від усієї фрески. Йлеться про чотири композиції, на яких зображений апостол Петро, його діяльність і життя.

Як зазначає настоятель Гарнізонного храму отець Степан Сус, перший етап реставрації був експериментальний. Він дав можливість майстрам детально ознайомитись із фресками, дізнатись про якість малюнку, складники фарб та обрати методики, які треба опрацювати у процесі реставрації.

Враховуючи те,  що обсяг роботи другого етапу є досить великим, а термін, у який планують вкластися, – відносно коротким (5 років), до роботи вирішили залучити 20 фахівців. Це реставратори з Краківської та Львівської академій мистецтв. Керувати роботами продовжить Павел Болінський – професор Краківської академії мистецтв Яна Матейко. На думку експертів, другий етап реставрації обійдеться у 425 тисяч доларів. До фінансування долучилися парафіяни храму та окремі меценати. Також сподіваються отримати гроші від Міністерства культури і національної пам’яті Республіки Польща.

Довідка: Чеський художник Франц Екштайн розпочав роботу над відомими фресками у 1737-1740 роках. В кінці ХIХ століття деякі фрески були частково перемальовані.