У Львові вимагають зобов’язати власників собак прибирати за улюбленцями

Львівський активіст просить собачників прибирати за тваринами на вулиці, а міську раду - зробити все для того, щоб люди дотримувались правил
     2315  

Фото: kormotech.org.ua

Біопакети для Кекса

Мопс на ім’я Кекс гордо належить до тих собак, за якими прибирають на вулиці. Львів’янка Катерина Собків на прогулянки із своїм улюбленцем завжди бере біопакети. І якщо Кекс сходить в туалет – збирає екскременти туди, а потім викидає у смітник.

Жінка так робить відтоді, відколи у її домі з’явилась собака. Хоча визнає, часто через це люди вважають її дивакуватою.

«Коли Кекс був малий, то міг зробити свою справу просто посеред тротуару. Тому доводилось прибирати. Я не припускала навіть, що можу залишити цю «купу». Стояла спокійно, чекала під дивні погляди перехожих, а тоді збирала і несла в смітник», – розповідає Катя.

Зараз Кекс вже дорослий, а собачниця продовжує прибирати за ним. Каже, що гуляють на стадіоні чи на інших майданчиках, де ходять діти.

«Там збирається уся наша компанія. І ми всі прибираємо за собаками», – пояснює жінка.

Біопакети продаються у зоомагазинах. Раніше, коли Катя ще про них не знала, а пес був малим, користувалася серветками.

«Проблема ще в тому, що у нас мало смітників. Часом я приберу за ним, а викинути нема де. Хіба у смітники біля магазинів, наприклад. Але там сваряться і працівники ЖЕКів, і прибиральниці. Хоча пакет зав’язаний», – ділиться собачниця.

Щоправда, далеко не усі власники собак такі свідомі. В обговореннях петиції у Фейсбук чимало людей обурюються і кажуть, що ніколи не прибиратимуть за хвостатими улюбленцями.

Правила є, виконавців нема

Цього тижня у Львівській міській раді зареєстрували петицію: «Зобов’язати власників собак прибирати екскременти за своїми вихованцями».

Автор петиції Петро Репко у коментарі «Львівській газеті» розповів, що хоча такі правила у Львові офіційно діють, насправді їх мало хто виконує. Тому він пропонує дещо доповнити їх.

«Все це тільки на папері. В місті не відведено місць для вигулу тварин, а для цього потрібно всього лиш обладнати парки і сквери окремими смітниками та апаратами видачі пакетів для екскрементів. І в моїй пропозиції вказано,що варто прописати контроль за громадянами, та хто за що відповідає. Тільки цю ситуацію потрібно підіймати на законодавчому рівні і врегулювати питання виконання закону», – каже Петро.

За словами активіста, у місцях відпочинку часто перебувають жінки з малими дітьми, які люблять гратися в піску чи траві. Оскільки, власники тварин, не прибирають екскременти своїх домашніх улюбленців, це загрожує виникненню паразитарних захворювань та псують враження про відпочинок.

Тому Петро Репко пропонує міській владі  кілька пунктів, які допоможуть змінити ситуацію:

– Облаштувати (парки, сквери в т.д.) спеціальними апаратами з пакетами для прибирання фекалій домашніх улюбленців.
–  Зобов’язати власників тварин, які здійснюють вигул своїх домашніх улюбленців, використовувати пакети для прибирання фекалій.
– Створити подання до Закону, яке б зобов’язувало власників тварин купляти пакети для прибирання фекалій за домашніми улюбленцями.
–  Створити штрафні санкції щодо власників тварин, які не виконують пункт 2. у визначеному розмірі.
– Зобов’язати комунальні господарства, які відповідають за чистоту в парках, скверах і т.д. – контролювати виконання пункту 2.
–  Облаштувати парки, сквери відеокамерами для здійснення контролю і виконання пункту 5.

Правила є, покарання за порушення – нема

Та не все так просто із покараннями. В ухвалі міської ради, яка регулює правила поводження з тваринами у місті, навіть прописано, що власники мають прибирати їхні “туалетні справи” своїх підопічних. Проте, з’ясувалося, уповати можна виключно на совість собачника:

“Правила говорять, що прибирати за собакою мають усі, але не має жодної статті, на яку могли би опиратися при контролі. Тобто покарання не передбачене, нема за що покарати”, – каже “Львівській газеті” директорка ЛКП “Лев” Оксана Кошак.

Вирішити це питання на рівні міста – неможливо, адже мають бути внесені зміни до адміністративного кодексу.

За словами Оксани Кошак, єдине, що зараз можна зробити – це вести просвітницьку роботу:

“Може, якби власники собак частіше отримували зауваження, то це б подіяло. У поліції ж нам кажуть, що заледве встигають вирішувати серйозніші справи”.

У багатьох локаціях міста встановлюють смітники та апарати із біопакетами для собачих фекалій. Та це не вирішує проблему – пакети, наприклад, крадуть.

“Ми не встигаємо їх виставляти, як уже немає. Люди не розуміють, що вдома із такого пакету нема користі, бо він за деякий час розкладається. Схожа ситуація із смітниками для використаних біопакетів – у них накидують звичайне сміття і вони просто переповнені”, – розповідає пані Оксана.

Тим не менше, в ЛКП “Лев” мріють, що Львів буде культурним містом у плані вигулу тварин. Вже невдовзі сюди приїдуть представники київської організації, які вивчали це питання у різних країнах Європи. А потім адаптували цей досвід під українські реалії.

Вони поспілкуються із головами РДА міста, а також із мешканцями міста, та розкажуть, як правильно організувати культурний вигул собак у Львові.