Львівський турист: українець, який мандрує не сам

У середньому один турист у Львові витрачає 75€ на день
   Ольга Миза   1003  

За даними управління туризму Львівської міської ради, найбільше цікавляться містом Лева самі українці (41,3%), а також наші найближчі сусіди – поляки (22,1%) та білоруси (7,9%). До десятки країн, громадяни яких внесли Львів до свого мандрівного списку з позначкою «Маю відвідати», належать також Туреччина (7,3%), Німеччина (3,6%), США (2%), Литва (1,6%), Велика Британія (1,5%), Чехія (1,2%), Канада (0,7%).

Статистика формується на основі опитування туристичних фірм і туристичного бізнесу (ресторанів, готелів). Також двічі на рік, навесні і восени, дослідження проводять спеціальні соціологічні служби. Ще одне джерело опитування – центри туристичної інформації, працівники котрих щодня особисто спілкуються з туристами.

«Туристична статистика, яку збирають у Львові, визнана Всесвітньою туристичною організацією однією з найкращих в Україні», – відзначила заступниця начальниці управління туризму департаменту розвитку Львівської міської ради Галина Гриник.

З туристичними візитами до Львова навідуються наймані працівники (59%), пенсіонери (16%), підприємці (13%) , студенти (5%). Чверть туристів вважає, що насолодитися містом сповна можливо тільки сам на сам, тому мандрує самостійно. Решта впевнена, що гуртом цікавіше, тож надає перевагу подорожам з друзями, сім’єю, туристичними групами. В середньому один турист витрачає 75€ за один день у Львові.

Туристи гостюють в середньому 4,4 дні. В першу чергу вони відвідують ратушу, оперний театр, Високий Замок. Серед туристичних активностей – смачне проведення часу у закладах харчування, самостійні прогулянки містом і відвідування закладів культури.

«Гості міста відзначають толерантність львів’ян. Щоб її зберегти, ми працюємо над тим, аби туристи проводили час не лише на площі Ринок. Так, це гарна локація, але ми не можемо перенасичувати її туристами, бо це завдасть незручностей містянам. Адже однією із родзинок міста є те, що на площі Ринок і прилеглих вулицях живуть львів’яни. Це притягує туристів, вони бачать, що у місті вирує життя. І 28% гостей Львова орендують квартири, щоб по-справжньому відчути себе його жителями», – розповіла Галина Гриник.

Орієнтуватися в місті допомагають мобільні додатки, центри туристичної інформації, туристична навігація. Та навіть в інформаційну епоху, найбільш бажаним туристичним атрибутом залишається мапа Львова. Її можна безкоштовно отримати в одному із трьох центрів туристичної інформації – в історичному серці міста на площі Ринок 1, залізничному вокзалі, аеропорту. За минулий рік до Львова приїхало 2,6 мільйони відвідувачів, які залишили тут 615 мільйонів євро. Місто однаково цікаве як для жінок, так і для чоловіків. Кожен знайде те, що йому до вподоби.

«Жвавий інтерес викликає представлений минуло року маршрут, котрий стосується вуличного мистецтва. Він проходить найдавнішою частиною Львова – від Старого Ринку Підзамче. Завдяки цьому туристи пізнають Львів не лише навколо площі Ринок, а й в інших не менш цікавих його куточках», – зазначила Галина Гриник.

Працівники центрів туристичної інформації намагаються надати всебічну допомогу туристам, яка дозволяє їм оптимально спланувати своє перебування у Львові. Серед типових запитів щодо харчування, проживання, замовлення квитків та проведення дозвілля зустрічаються й запитання, котрі перетворюються у своєрідні загадки, відповідь на котрі знаходять працівники центрів.

«Закордонні гості, зокрема з Польщі та Ізраїлю, хочуть знайти інформацію про їхніх бабусь та дідусів, які свого часу проживали у Львові. З цим проханням звертаються до нас, а ми уже пояснюємо, як дізнатися про це у міському архіві, – ділиться робочими моментами головний спеціаліст Центру туристичної інформації Олег Пастущак. – Нещодавно був випадок. Звернулася громадянка Туреччини, яка загубила паспорт. Наступного дня прийшли поляки, які знайшли її документ. Тоді ми зв’язалися з консульством у Києві, і вони шукали цю туристку через свої контакти. І врешті-решт власниця отримала свій паспорт».

Щодня Центр приймаємо від ста людей. Залежно від сезону буває і до п’ятисот туристів.

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми  міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED