У Львові відбудеться День пластуна

Тематикою Дня пластуна є «Як назвеш, так і попливеш»
     597  

21-22 квітня у Львові збереться понад 2 тисячі пластунів, аби зустрітися один з одним, позмагатись у різноманітних конкурсах, показати свої таланти, поспівати пісень, побути акторами й навіть позмагатись у відеоіграх. Події та конкурси відбудуться в межах традиційного Дня Пластуна, який цьогоріч проходитиме у Виставковому центрі «Південний-EXPO».

Урочисте відкриття заходу – об 11:30.

Тема цьогорічного пластового фестивалю напряму пов’язана з морською спеціалізацією, оскільки Головною Пластовою Булавою 2018 рік визнано Роком Морського Пластування. Чому це так? Тому що 29 квітня – 100-ліття від часу першого підняття прапора Української Держави на кораблях Чорноморського флоту. Саме тому, щоб відсвяткувати історичне значення цієї героїчної акції, День Пластуна також має морську тематику. Усі конкурси будуть повністю пов’язані з цією темою. До речі, змагань цього року буде дуже багато: від щорічного театрального конкурсу й аж до конкурсу винаходів і пластового шведінгу, що відбудуться вперше.

Пластуни позмагаються у таких конкурсах:

Театральний конкурс
Фотоконкурс
Конкурс акустичної пісні
Інтелектуальний змаг
Містер і міс Дня Пластуна
Танцювальний конкурс
Конкурс відеопрезентацій
Конкурс інсталяцій
Стенд-ап конкурс
Інстаконкурс
Game-room
Літературний конкурс
Конкурс винаходів
Конкурс пластового шведінгу

Довідка. Фестиваль пластової творчості «День пластуна» – мистецька акція, яку традиційно проводить Національна скаутська організація України Пласт у Львові з 1992 року. Заснували її члени пластового куреня «Лісові Чорти» Славко Козак, Нестор Дацишин, Олександр Яворський, В’ячеслав Олійник та інші.

29 листопада 1992 року на Погулянці у Львові відбувся перший День пластуна – Фестиваль пластової театральної творчості. Комендантом заходу став ст. пл. Ярослав Козак. Відтоді фестиваль відбувався щороку, здобув велику популярність серед пластунів і випадкових гостей свята. Акція і досі фактично є найбільшим заходом в Україні, що проводить Пласт.