На підтримку українських фільмів цього року виділять мільярд гривень

Сьогодні Кабмін затвердив порядок розподілення коштів
     972  

Кабінет Міністрів України в рамках підтримки вітчизняної кіноіндустрії затвердив порядок розподілення коштів Державного бюджету на кіновиробництво. Відповідне рішення озвучив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Загалом цього року на підтримку українскього кіно виділять більше мільярда гривень: 520 мільйонів гривень для Держкіно, яке фінансує фільми українського виробництва. Та ще окремо 500 мільйонів гривень на виробництво фільмів патріотичного спрямування, якими буде розпоряджатися Міністерство культури.

«З кожним роком обсяг виділених коштів з державного бюджету на кінематографію зростає, якщо у 2014 році на кіновиробництво було виділено лише 25 млн. гривень, то у  2017 – ця сума становила 500 млн. гривень, а у Державному бюджеті України на 2018 – вона складає вже рекордну суму – 1 мільярд грн», – розповів міністр культури України Євген Нищук.

Як повідомив Міністр культури, фінансування на відбір таких фільмів виділятиметься відкрито та прозоро за результатами конкурсного відбору. Для цього Мінкультури буде створено Експертну раду з відбору таких кінопроектів. До її складу увійдуть, також за конкурсом, провідні кінознавці, сценаристи, режисери, оператори, продюсери, дистриб’ютори, фахівці з телерадіо-менеджменту, юристи, економісти.

За словами Міністра культури, у цьому році у Державному бюджеті передбачено нову бюджетну програму 1801180 «Виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування» із обсягом бюджетного фінансування 500 млн. гривень, головним розпорядником якої визначено Міністерство культури України. Це «пілотний проект», спрямований  на підтримку Урядом різножанрових кінопроектів – ігрових, документальних, науково-популярних, анімаційних фільмів і серіалів.

«Вже у травні ми плануємо оголосити відбір проекті,  і я сподіваюсь, що  вже у червні Уряд своїм рішенням затвердить перелік відібраних експертами на прозорих демократичних засадах фільмів для надання державної фінансової підтримки передбаченої Міністерством культури», – сказав Євген Нищук.

За інформацією Еспресо, у 2017 році зняли 27 фільмів, які отримали фінансування з держбюджету. У 2016 році держава дала гроші на 35 нових українських фільмів. В 2018 році Україна планує випустити не менше.

Також восени минулого року Верховна Рада ухвалила два законопроекти для розвитку українського кіно. По-перше, виробникам українських фільмів не треба платити ПДВ аж до 2023 року. По-друге, скасували мито на ввезення обладнання для зйомок фільмів.