В Україні зареєстрували державне підприємство “ProZorro.Продажі”

Відтепер реформа державних продажів переходить на новий  етап
     376  

В Україні тепер офіційно є нове держпідприємство – “ProZorro.Продажі”. Воно підпорядковується Міністерству економічного розвитку і торгівлі України. Створили його для того, щоб впорядкувати єдину державну систему аукціонів. А також, щоб закріпити процедури і процеси, технічний, юридичний і організаційний розвиток системи.

Керуватиме “ProZorro.Продажі” Олексій Соболев.

Він наголосив, що ключові напрямки роботи компанії: продаж активів збанкрутілих банків, активів державних і комунальних підприємств, мала приватизація.

“Як відомо, закон про приватизацію був підписаний, а, отже, відтепер буде продаватися виключно через ProZorro.Продажі. Наразі триває технічна підготовка, і перший аукціон буде проведено вже в червні. Загалом Фонд держмайна оголосив перелік з 600 підприємств, які буде виставлено на прозорі аукціони цього року”, – розповів Соболев.

Контролюватиме підприємство незалежна наглядова рада. Вона складатиметься із представників Мінекономрозвитку та трьох незалежних експертів. Їх оберуть на відкритому конкурсі.

“Держпідприємство працюватиме за найвищими стандартами корпоративного управління. Наглядова рада буде затверджувати ключові рішення, як-то призначення директора чи фінансовий план, забезпечуючи таким чином їхню незалежність”, – розповів перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

ІТ-міграція проекту триватиме протягом травня-червня. Станом на зараз штат державного підприємства формують.

“Закликаю всіх, хто має амбіцію бути причетним до масштабної реформи державних продажів і будувати найкращу в світі систему аукціонів, приєднуйтесь до нашої команди! В нас багато цікавої роботи”, – додав Олексій Соболев.

Додамо, що пілотний проект ProZorro. Продажі стартував в жовтні 2016 року. Тоді провели перший аукціон. За цей період роботи проект забезпечив прозорий продаж активів на суму більш ніж 8 млрд грн.