У Львові заклали пам’ятну капсулу на місці меморіалу Героям Небесної Сотні

Завершити будівництво мають у лютому 2019 року
   Ольга Миза   1064  

Сьогодні, 17 квітня, на «Губернаторських валах» відбулося урочисте закладання пам’ятної капсули з нагоди початку будівництва меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Споруджуватимуть меморіал за проектом переможців Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу на кращу концепцію громадського простору з вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові. Нагадаємо, серед 25 конкурсних проектів переможцем став авторський колектив зі Львова – випускники львівської політехніки Андрій Лесюк, Марія Яструбчак, Христина Пундак.

Церемонію закладання капсули розпочали з хвилини мовчання. Після цього духовенство провело молитву та освятило  територію спорудження меморіалу. Родини Небесної Сотні підписали текст, який помістили у капсулу. Міський голова Львова Андрій Садовий разом з родинами Героїв Небесної Сотні заклали капсулу і дали початок будівельним роботам зі спорудження меморіального комплексу.

Фото: Роман Бруцяк

«Пам’ять про людину живе доти, доки вона є в нашому серці. Сьогодні ми зібралися, щоби скласти велику подяку людям, які віддали своє життя і, дякуючи ласці Бога, стали героями. Є мільярди людей, але героями стають одиниці. Їм встановлюють меморіали, їм присвячують поеми. Це особливі люди. Меморіал буде присвячено нашим новітнім героям. Він буде тим променем, який завжди буде вказувати нам правильний шлях», – відзначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Меморіал складатиметься з двох частин: площі зі стелою на верхній терасі та з пішохідного моста між пагорбами вздовж вулиці Кривоноса. Він виводитиме на терасу зі сторони вулиці Замкової, де буде створено площу і стелу, присвячену Героям Небесної Сотні.

«Місце для побудови меморіалу на «Губернаторських валах» було обрано в довгих дискусіях. Його обрали, як місце, котре знаходиться у самому центрі Львова. В оточенні розкішних соборів різних епох, в неймовірному ландшафтному середовищі вже сформованих пагорбів так званих «Губернаторських валів». Цей рельєф буде ще збагачуватися. Проектом передбачено формування терас і площі, яка зможе вмістити ще більше людей для вшанування пам’яті та усвідомлення ролі Майдану і людей, які віддали за це свої життя», – розповів начальник управління архітектури й урбаністики Юліан Чаплінський.

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми  міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED