На Львівщині створять лісовий заказник

Сьогодні, 17 квітня на сесії Львівської облради депутати проголосували за створення лісового заказника місцевого значення «Воля Якубова»
     305  

Лісовий заказник місцевого значення «Воля Якубова» проектовано на території ДП «Дрогобицьке лісове господарство» Воля-Якубівського лісництва – орієнтовною площею 92,12 га.

Заказник створюють з метою збереження та відтворення типових і рідкісних ялицево-дубових передкарпатських лісів, які занесені до Зеленої книги України. Також особливу цінність тут становлять великовікові особини дуба звичайного.

У кварталах 44-46 є найбільш західне місцезнаходження свіжих і вологих грабових дібров і судібров, котрі собою представляють лісову рослинність природної зони лісостепу.

Пропонована до заповідання територія (Воля-Якубівське лісництво) є одним з ареалів поширення ящірки зеленої (Lacerta viridis), яка занесена до Червоної книги України. Також тут зростають 2 види, занесені до переліку регіонально-рідкісних у Львівській області: хвощ великий (Equisetum telmateia Ehrh.) та щитник гребенястий (Dryopteris cristata (L.) A. Gray).