Що впливає на зміну валютних курсів?

Багато трейдерів-початківців, так і не освоївши базові принципи торгівлі на валютному ринку, вже задаються питанням – «Що впливає на зміну валютних курсів?»
     887  

Питання це дійсно дуже важливе, і його розуміння дозволить швидше освоїти принципи торгівлі й заробляти на ринку пристойні суми.

Однак, щоб дати повноцінну відповідь на питання, доведеться розібратися з критеріями, що визначають вартість валюти:

  • рух капіталів;
  • рівень імпорту та експорту.

У свою чергу, валютні курси приводяться в рух завдяки діяльності таких учасників фінансових відносин:

  • комерційні фонди;
  • центральні банки провідних держав;
  • експортери й імпортери;
  • впливові політики;

Здатний привести ринок у рух також і важливий інформаційний привід, але навіть якщо він поки не вийшов, а фінансове співтовариство дуже сильно його чекає, це вже може чинити тиск на валютні котирування.

Експорт/імпорт

Пристрій імпорту і експорту повинен розуміти кожен трейдер, що торгує на ринку Форекс, щоб орієнтуватися на ці показники у своїй торговельній діяльності. Так, якщо в країні по відношенню до інших держав наростають виробничі витрати і разом з ними зростають ціни, імпорт починає поступово брати гору над експортом. У результаті попит на іноземну валюту зростає через підвищений попит на закордонні товари. Ще в минулому сторіччі цьому явищу дали назву «паритет купівельної спроможності» за курсами валют.

Рух капіталів

У той час, коли інвестор має намір придбати максимальну кількість іноземних фінансових інструментів, він тим самим сприяє зростанню вартості валюти цієї ж держави. Саме тому навіть невеликі коливання в курсах валют можуть істотно збільшити свою амплітуду із-за руху «легких грошей», які з’являються просто через очікування або чуток про потенційні складнощі і проблеми. У великих масштабах рух капіталу призводить до різких стрибків в ціні на валюту, а в деяких випадках навіть переростає в фінансову кризу.

Діяльність Центральних банків

Фахівці відзначають, що валютні ринки, на відміну від superenalotto online, всередині держави дуже сильно залежать від діяльності свого Центрального банку. Напевно багато хто чув про «плаваючий курс», який виходить лише тоді, коли Центральний банк держави не займається валютообмінними операціями з іноземною валютою на міжнародному ринку. Однак на ділі таких держав не так вже й багато. Ситуація ускладнюється ще й тим, що деякі держави через Центробанки намагаються чинити тиск на національний банк. Подібний вплив експерти називають «брудним плаванням».

Висловлювання політиків

Як це не дивно, але всього декількох слів впливового політичного діяча іноді може бути досить, щоб міжнародний ринок встав з ніг на голову. Більшість самітів, доповідей, важливих зустрічей і прес-конференцій вже відображені в економічному календарі, тому трейдери мають можливість підготуватися до подібних подій заздалегідь. Однак торгівля на новинах хоча й обіцяє серйозні перспективи, як і lotteria europea, все ж залишається досить ризикованим варіантом, на якому можна серйозно прогоріти без належного досвіду та інформаційного підживлення.

Взаємодія експортерів і імпортерів

На валютному ринку імпортери та експортери є основним контингентом учасників, які задають тон всьому подальшому руху, цей фактор враховують трейдери при проведенні аналізу. І в даному випадку перші націлені на купівлю іноземної валюти, а другі – на її продаж. З урахуванням цього багато фірм, що зайняті у сфері імпортно-експортних відносин утримують при собі цілі аналітичні відділи, які зайняті прогнозуванням цін на ринку. Таким чином їм вдається купувати і продавати валюту за максимально вигідними цінами.

Діяльність фондів

Саме фонди мають найбільший вплив на довгостроковий рух валютного ринку і саме на них покладається завдання контролю. Це й не дивно, враховуючи, яку частку ці ринки займають в загальній частці інвестованих коштів у світові валюти. За рахунок серйозних капіталів фонди можуть тривалий час впливати на рух валютних курсів у бажаному напрямку. Але для того, щоб реалізувати подібні плани в умовах світового ринку, фондам доводиться збирати команду справжніх професіоналів, що володіють феноменальним стратегічним мисленням і перспективним баченням ринку валют.