Проект «Проти опіків», що успішно діє на Львівщині, поширять на всю Україну

МОЗ запускає проект із запобігання опіків у дітей
     629  

Українських лікарів та батьків по всій країні вчитимуть правилам безпеки та надання першої допомоги при опіках. Ініціатор та керівник проекту «Проти опіків» – професор Гарвардської медичної школи і лікар бостонської клініки Shriners Hospitals for Burn Children Геннадій Фузайлов.

Цей освітній проект діє у Львівській області з 2012 року, тепер його розширять на усю країну. Мета проекту – допомогти батькам у запобіганні опіків у малюків.

Цей проект реалізують паралельно в декількох напрямах: навчання лікарів і навчання батьків. Спершу тренери проводять навчання медичних працівників, які потім передають свої знання батькам у поліклініках, дитсадочках, жіночих консультаціях тощо.

Передусім батьків навчатимуть:

  • основам дитячої фізіології;
  • основним правилам запобігання дитячих опіків;
  • ступеням важкості опіків;
  • базовим навичкам надання першої невідкладної допомоги при опіковій травмі тощо.

Із 2016 року практично в кожній медичній установі Львова й області було призначено відповідальних за реалізацію проекту осіб, які проходили тренінги, отримували розроблені лекції, буклети тощо. Для батьків проводили заходи на вулицях міста, де батьки в умовах імпровізованих кухонь мали змогу обіграти ситуації, в яких діти найчастіше обпікаються, інформаційні матеріали було розміщено у громадському транспорті, у вагонах Львівської залізниці по Львівській області.

Задля розширення проекту на інші області провели селекторну нараду з областями за участі Геннадія Фузайлова, професора Гарвардської медичної школи і лікаря бостонської клініки Shriners Hospitals for Burn Children. Попереду – робота з реалізації проекту.

Опікові травми займають перше місце серед усіх видів дитячого травматизму. Значна кількість опіків трапляється саме у дитячому віці. Понад 30% всіх опіків діти отримують у віці до 5 років, адже в цьому віці малюки активно досліджують навколишній світ. 58% побутових опіків стаються внаслідок необачного поводження із гарячою рідиною та гарячими поверхнями (праска, плита, духова шафа тощо).

Аналіз статистичних показників, зібраних в Україні протягом 10 років (2007-2016 рр.), свідчить, що кількість опікових травм серед дітей віком 1-14 років залишається стабільно високою та коливається від 6,8 до 9,7 тисячі випадків на рік.

Завдання батьків – оберігати дитину, не допускати, щоб щось трапилось, а якщо вже трапилось – знати як надати правильну допомогу. Водночас не всі знають, що робити для запобігання та надання першої невідкладної допомоги при отриманні опіків. З метою підвищення відповідної обізнаності і запускається проект «Проти опіків».