Перинатальний далі без керівника: комісію знову перенесли

Конкурсна комісія перенесла засідання щодо обрання керівника обласного перинатального центру на 25 квітня
     1022  

Сьогодні члени комісії Львівської обласної ради не змогли визначитись із керівником Львівського перинатального центру. Заступник голови обласної ради Володимир Гірняк запропонував перенести засідання. П’ятеро з дев’яти членів комісії проголосували “за”, а четверо утримались. За словами Володимира Гірняка, комісія має на це право. Остаточне рішення мусять прийняти до 29 квітня.

Трудовий колектив перинатального центру на таку заяву відреагував дуже емоційно. Працівники та активісти обурювались, оскільки пологовий зачинений на ремонт вже 5 років. Раніше відкриття прогнозували на січень 2018, потім перенесли на лютий. Тепер обіцяють зробити це до кінця квітня.

Активісти заблокували членів комісії і не дозволяли покинути приміщення кабінету, вимагаючи негайно визначитися із переможцем конкурсу. У залі чергувало кілька працівників поліції.

Розмова велась на підвищених тонах. Та конкурсна комісія на поступки активістів не пішла. Більше того, за словами Володимира Гірняка, нинішня акція у стінах Львівської обласної ради не піде на користь активістам, а також кандидатці, яку вони підтримують – Ірині Біль, яка раніше очолювала гінекологічне відділення цього медзакладу.

«Я завжди підтримував цей заклад, але сьогоднішніми своїми діями вони змінили мою думку. Будь-який тиск на конкурсну комісію є неприпустимим», – сказав заступник голови облради.

За його словами станом на сьогодні комісія і він особисто не може визначитися, за кого голосувати. Більше того, можливий такий варіант, що жодна із цих кандидатур не пройде, а тому доведеться оголошувати новий конкурс.

Тим не менше, це ніяк не вплине на відкриття перинатального центру:

«Перинатальний центр відкриють до кінця квітня. Незалежно від того, чим завершиться конкурс. Якщо гендиректора не оберуть до цього часу, то депутати визначаться із виконувачем обов’язків. І він відкриватиме заклад», – запевнив Володимир Гірняк.

Нагадаємо, за крісло головного лікаря Львівського обласного перинатального центру борються три претендентки: Ірина Біль (працівник закладу), Дзвенислава Москвяк-Лесняк (лікар пологового не Мечнікова) та Марія Малачинська (керівник Центру репродуктивного здоров’я).

Цікаво, що щодо однієї з кандидаток – Дзвенислави Москвяк-Лесняк, за інформацією ЗІК, проти неї порушено кримінальне провадження через халатність у лікарській діяльності. Однак жодні деталі цієї справи не розголошують. Сама лікарка також не коментує цю ситуацію, зсилаючись на таємницю слідства.

Читайте також: Кандидатки на керівника львівського перинатального: хто вони?

Водночас за декілька днів до планованого оголошення конкурсу у деяких ЗМІ також з’явилась інформація про нібито близькі стосунки іншої кандидатки – Марії Малачинської з очільницею обласного департаменту охорони здоров’я Іриною Микичак.

Додамо, що медзаклад, що на Дж. Вашингтона,6, закрили на ремонт у 2013 році. Через кілька місяців ремонт призупинили, в результаті стан приміщення лише погіршився. Цього року, у лютому Кабмін виділив для ремонту перинатального центру 45 мільйонів гривень субвенції. До фінансування долучився обласний бюджет, виділивши впродовж всього часу орієнтовно 50 млн грн.

Також тривали баталії між колективом закладу і керівником – Ларисою Янів. Більшість медиків, щоб вона пішла з посади, оскільки не задоволені її роботою щодо відновлення центру.
Відтак пані Янів на конкурс свою кандидатуру не подавала.