Біля Великих Мостів висадили найдовшу в Україні липову алею

14 квітня в області встановили новий рекорд України «Висадка найдовшої алеї лип» у категорії «Жива природа»
     524  

Фото: facebook.com/LvivskaODA

Алею лип посадили біля дороги Р-15 Ковель – Володимир-Волинський – Червоноград – Жовква вздовж насаджень лісу Бутинського лісництва ДП «Жовківське лісове господарство» біля м. Великі Мости Сокальського району Львівської області.

«Ми прагнемо, щоб ті лісові площі, на яких було проведено рубки, заліснили. Крім того, ми прагнемо створити лісозахисні смуги вздовж автомагістралей і залізничних колій, полів, аби передовсім зменшити навантаження від викидів із рухомих джерел, зокрема автотранспорту, на навколишнє середовище», – зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.

Протяжність новоствореної липової алеї становить 5 км 750 метрів.

«Рекорд України встановлено. Організатори декларували, що протяжність алеї становитиме 5 км 600 метрів, але перевершили заявлену відстань. Відтак рекорд України, який зафіксували на Львівщині, – 5 км 750 метрів. Зараз це найдовша липова алея в Україні. Унікальність цього рекорду полягає в тому, що усі ці дерева були посаджені просто тут за декілька годин», – наголосив представник національного реєстру рекордів України у Західному регіоні Павло Горішевський.

Для висадки найдовшої липової алеї в Україні знадобилось понад 1150 саджанців дерев.

«Ми хочемо продовжувати добру традицію, яка існує в нашому лісництва, і надалі продовжувати висаджувати дерева вздовж автомобільних трас, створюючи нові липові алеї. Ми не випадково вибрали саме липу, адже вона – не лише красиве та медоносне дерево, а й росте понад 200 років. Ми хочемо, щоб люди, які проїжджатимуть біля цієї ділянки, милувалися її красою та ароматом», – розповів директор державного підприємства «Жовківське лісове господарство» Степан Сохнацький.