З кором госпіталізували 17 працівників «Бадера»

На вчора, 13 квітня, по допомогу через захворювання на кір звернулися загалом 25 осіб
     544  

Як інформує Департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА, із усіх, хто захворів на кір, 17 осіб госпіталізували, вісьмох осіб оглянули, від госпіталізації вони відмовилися й отримують лікування в амбулаторних умовах. Із числа госпіталізованих 7 осіб – у Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні, 8 осіб – в інфекційному відділенні Новояворівської районної лікарні № 1; 1 особа – в інфекційному відділенні Жидачівської ЦРЛ; 1 особа – в інфекційному відділенні Городоцької ЦРЛ.

Стан госпіталізованих – середньої важкості, у тих хворих, які перебувають на амбулаторному лікуванні, – легкий перебіг захворювання.

Нагадаємо, 10 квітня надійшло повідомлення про спалах кору серед працівників ТзОВ «Бадер Україна» у селі Кожичі Яворівського району Львівської області.

11 квітня до Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф надійшло повідомлення про госпіталізацію до закладів охорони здоров’я Львівської області з діагнозом «кір» студентів Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім. Труша (вул. Снопківська, 47).

Кір – це вірусне захворювання, яке характеризується вираженою інтоксикацією, гарячкою, запальними явищами з боку дихальних шляхів, кон’юнктивітом, появою своєрідних плям на слизовій оболонці ротової порожнини і папульозно-плямистим висипом на шкірі.

Це одне з найбільш контагіозних захворювань, яке здатне вражати всі вікові групи незважаючи на те, що найбільш сприятливими до кору вважаються діти. У дорослих кір зазвичай має значно тяжчий перебіг.

Механізм передачі інфекції – повітряно-крапельний. Зараження відбувається через вдихання з повітря найдрібніших крапель (аерозолю) слизу, що містять віруси, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворої на кір людини. Збудник потрапляє до організму через верхні дихальні шляхи або кон’юнктиви.

Специфічного лікування від кору немає. А відтак медики Львівщини вкотре застерігають: єдиним шляхом запобігти хворобі та її важким ускладненням є вакцинація.