У Поморянському замку обвалилась стіна

Про обвал стіни повідомили на сторінці ініціативи "Поморянський замок"
     1013  
поморянський замок

Вчора пізно ввечері стало відомо про обвал однієї зі стін Поморянського замку. Сталось це, очевидно, у вечері.

“Найжахливіше, що сьогодні члени нашої команди виїжджали на огляд парку довкола Поморянського замку і гуляли попід стінами замку, і покинули територію біля 16.00…на той момент стіна ще стояла… Можемо хіба сказати, що цього чекалося ще від різдвяних свят і що це мало рано чи пізно трапитися. Слава Богу, що без людських жертв”, – написали на сторінці ініціативи.

«Відшарування почалося ще в січні. Але коштів було мало, щоб уникнути цього» – пояснила “Львівській газеті” активістка Ганна Гаврилів.

За її словами, хоча раніше стіни замку укріпили підпорами, саме ця частина мала їх найменше. Через дірявий дах, вода постійно стікає і стоїть у підніжжі замку, тим самим руйнуючи стіни.

«Якби раніше були кошти, можна би було зробити якусь гідроізоляцію. Зараз вже пізно. І треба сприйняти це як знак, що замок потребує негайного виділення грошей», – каже Ганна Гаврилів.

Активістка зазначила, що особливість Поморянського замку у тому, що стіни тут дуже неякісні через погану кладку цегли. Експерти, які досліджували замок, зробили висновок, що це одна із найгірших кладок в історичних пам’ятках. Також стіни слабкі через дуже поганий розчин.

Нагадаємо, як писала “Львівська газета”, більше двох років громадські ініціативи працюють над тим, щоб врятувати замок. У 2016 році з обласного бюджету на замок виділили 700 тис грн, у 2017 – 800 тис. ЦЬого вистачило на першочергові протиаварійні роботи.

Цього року замок має виділених 700 тисяч гривень. 500 тисяч гривень виділили із обласного бюджету та 200 тисяч гривень із Золочівського районного. Та цих грошей занадто мало, щоб повністю укріпити замок і врятувати його від руйнування.

Перша згадка про Поморянський замок датується ще XІV століттям. Зараз – це пам’ятка архітектури, яка «перебуває у гостро аварійному стані».