У львівській мерії визнали, що не можуть «виселити» прокатні машинки з-під оперного

Суд зобов’язав ЛКП «Муніципальна варта» повернути машинки підприємцю, який здає їх в оренду біля оперного
   Ольга Миза   735  

Джерело: lviv.vgorode.ua

Уперше атракціони перед оперним театром Львівський міськвиконком заборонив ще у 2015 році. Відтак вдалося забрати звідти пересувні каруселі. А от історія з прокатними машинками триває й досі. Підприємцю, який здає їх в оренду, неодноразово пропонували перенести атракціони на ділянку, що відповідатиме всім нормам чинного законодавства. Однак на жодну пропозицію він не погоджується.

Згідно з рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради, будь-які атракціони на проспекті Свободи, зокрема, на площі перед оперним театром, є забороненими. Всупереч рішенню виконкому підприємець недобросовісно вже протягом тривалого часу використовує цю ділянку для заробітку. ЛКП «Муніципальна варта» декілька разів вилучала машинки, щоб унеможливити роботу цього підприємця, однак суд зобов’язав ЛКП «Муніципальна варта» повернути 26 машинок власнику. І всі зусилля міської ради виявилися безрезультатними. Підприємець і надалі здійснює незаконну підприємницьку діяльність та порушує правила благоустрою.

«На сьогодні управління муніципальної варти разом з юридичним департаментом напрацьовує юридичну модель, аби закріпити цю ділянку за одним із підрозділів міської ради, котрий матиме юридичну можливість оперувати цією ділянкою і вчиняти всі юридично законні дії стосовно тих чи інших заявок, які надходять на використання цієї площі, – розповів в.о. директора департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради Євген Бойко. – Зараз юридично складно притягнути до відповідальності цього підприємця, оскільки він здає ці машинки в оренду не на самій площі, а в якомусь під’їзді. І вже люди, які ними користуються, виїжджають ними на площу і використовують її як громадський простір. Тому в свою чергу є прохання й до львів’ян, щоб містяни звернули увагу на те, що ця підприємницька діяльність є незаконною, і не потурали такій діяльності, а були солідарні з містом і підтримували благоустрій Львова».

За інформацією ЛМР, такий атракціон спричиняв випадки, коли дитина на машинці збивала перехожих з ніг (фіксували випадки травмування, госпіталізації).

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED