У Львові пропонують відмовитися від посипання доріг піском

Львів’яни вже зареєстрували таку петицію
     727  

«Ні піскосуміші!» – вимагають львів’яни. На сайті міської ради зареєстрували петицію, в якій просять запровадити цивілізовані методи утримання вулиць в зимовий період

«Зимове утримання вулиць за допомогою розсипання тон суміші піску і солі 4:1 є застарілим методом зимового утримання вулиць навіть для України. Піскосуміш після танення снігу забруднює вуличну інфраструктуру, забруднює повітря, потрапляє в очі та легені мешканців», – кажуть ініціатори ідеї.

Вони наголошують на тому, що через пісок забивається дощова каналізація, а це створює додаткове навантаження на очисні споруди. Відповідно багато грошей іде на збір та вивезення залишків.

Крім того, часто двірники викидають піскосуміш після прибирання на газони. Відтак у цих місцях погано ростуть рослини, адже стан грунту погіршується: сіль неповоротно накопичується, пісок перешкоджає доступу води і повітря до коренів рослин.

«Навіть в центральній частині міста ми бачимо щорічну заміну садженців молодих дерев, ціна яких сягає 3 000 грн за шт.», – кажуть автори петиції.

Як альтернативу пропонують використовувати виключно чисту сіль, або знайти нешкідливі для взуття і лап тварин реагенти.

Як варіант – на пішохідній частині використовувати виключно механічні способи прибирання, а саме: механізоване прибирання, де це можливо.

Також можна використовувати дрібні камінці (відсів граніту, базальту, тощо). Вони вмерзають в сніг і тим самим створюють надійне зчеплення з підошвами.

« Перевірено в ряді країн ЄС на вулицях з дуже сильними ухилами. Існують випадки, коли це дрібний відсів не вивозять, а зберігають в лунках дерев. На відміну від піску, дрібні камінці покращують доступ води та повітря. Окрім всього відсів може використовуватися багаторазово та не створювати додаткового навантаження на сміттєзвалища», – пояснюють у зверненні.

А у якості тимчасового заходу можна виставляти пластикові контейнери для зберігання свіжої та збору відпрацьованої піскосуміші двірником з метою подальшої утилізації.