У Шевченківському гаю відреставрують 8 об’єктів

За останні 4 роки  кількість відремонтованих споруд помітно зросла
     469  

Фото: Олег Кохан

Вже цього року у Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького відреставрують 8 об’єктів. Серед інших пощастить церкві із с. Стоянів та хатині зі с. Сілець, що розташовані у секторі «Львівщина». Крім того, візьмуться за буковинський вітряк із с. Шилівці. Його недавно ремонтували, та у 2017 році буревій наніс нові пошкодження.

«Як показує досвід, за рік у середньому ми реставруємо 8-9 великих архітектурних об’єктів. За минулий рік нам навіть вдалося перевиконати наш план: замість вказаних восьми, ми повністю зробили дев’ять, а ще один, хату зі с. Бережниця – відреставрували на 50 відсотків. Таким чином, незважаючи на труднощі, які створюють часом погода, а часом і людський фактор, ми упевнено працюємо, дотримуючись задекларованої стратегії Музею», – зазначив директор Роман Назаровець.

Минулого року вдалося полагодити 9 споруд. Для цього із бюджету розвитку міста використали понад 1,3 млн грн.

Працівники Шевченківського гаю кажуть, що реставрація – дороге задоволення. До того ж – непередбачуване. Адже споруди, якими вони займаються, мають по 100-200 років. Тому важливо не лише поремонтувати, але й зберегти автентичність. Для цього реставратори мають бути обізнані із тогочасними техніками будівництва.

Ускладнює роботу і те, що музей знаходиться просто неба.