Понад три млн грн стягнули на Львівщині з підприємств-боржників зарплати

Найбільший з боржників зарплати - з  КП «Червоноградтеплокомуненерго»
   Ольга Миза   392  

З 2-го квітня на Львівщині працює регіональний штаб з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби рішень про стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплат, пов’язаних з трудовими відносинами. На сьогодні на Львівщині є 24 підприємства, котрі мають заборгованість перед своїми працівниками на суму понад 23,5 мільйони гривень. Найбільшим боржником є Державне авіапідприємство «Львівські авіалінії».

«Ми зробили інвентаризацію таких справ, робимо повну інвентаризацію майнового стану таких боржників. Якщо коштів немає, ми описуємо майно. Ліквідне майно передаємо на реалізацію. І за менше, як два тижні, ми маємо позитивну динаміку по п’яти підприємствах. Загалом стягнуто понад три мільйони гривень заборгованості по заробітній платі для 275 працівників. І далі продовжуємо цей процес, – розповіла начальниця головного територіального управління юстиції у Львівській області Іванна Смачило. – Поза увагою не залишаться і ті підприємства, котрі мають заборгованість, але перебувають у стадії банкрутства. Також будемо перевіряти наявність того майна, яке їм належить. Для того, щоб першочергово задовольнити за рахунок реалізації майна вимоги по заробітній платі».

Іванна Смачило наголошує, що громадяни мають мати активну позицію і не забувати, що їхня зарплатня – це їхня власність. А підприємства, котрі заборгували, повинні пам’ятати, що мають належно виконувати свої обв’язки.

Найбільше заборгованості по заробітній платі стягнуто з таких підприємств:

– КП «Червоноградтеплокомуненерго» – фактично виконано 200 виконавчих проваджень на суму 1 807 265 грн.

– ПрАТ «Укрзахідвуглебуд» – фактично закінчено 20 виконавчих проваджень на суму 870 тис. грн.

– Комунальна п’ята стоматологічна поліклініка м. Львова – фактично виконано 20 виконавчих проваджень на суму 332 533 грн.

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми  міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED