На Львівщині оголошено у розшук 178 неплатників аліментів 

На Львівщині творено 30 мобільних виконавчих груп щодо справ неплатників аліментів
   Ольга Миза   502  

З лютого на Львівщині функціонує регіональний штаб з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби рішень про стягнення аліментів.

«Ми маємо позитивну динаміку. З моменту, коли на законодавчому рівні нам дали можливість застосовувати більше обмежень до тих боржників, які не платять аліменти понад шість місяців, державними виконавцями винесено 10 972 вмотивовані постанови, якими було встановлено тимчасові обмеження боржників у праві виїзду за кордон, керування транспортним засобом, користування зброєю, полювання, – розповіла начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області Іванна Смачило. – Сккеровано до суду 389 протоколів про вчинення адміністративного правопорушення, за котрими слідує санкція у вигляді суспільних робіт до двох місяців. Зароблені кошти від цього направляються на погашення заборгованості по аліментах. З моменту встановлення таких обмежень сума по стягненню аліментів на користь дітей виросла на 250%».

Державними виконавцями подано до суду 232 подання про оголошення розшуку боржника, з яких 178 задоволено судом. У межах Львівської області створено 30 мобільних виконавчих груп, до складу яких залучено всіх працюючих державних виконавців. За результатами їхньої роботи державними виконавцями описано та арештовано 55 позицій нерухомого майна, 10 транспортних засобів та 3 позиції іншого рухомого майна. Частина описаного майна вже реалізується, за рахунок чого буде погашено заборгованість по аліментах.

 

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми  міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED