Львівська галерея мистецтв запрошує на День неспішного мистецтва

У День неспішного мистецтва кожен зможе зосередитися, відповідно налаштуватись і побачити у мистецькому творі щось винятково важливе для себе
     776  

День неспішного мистецтва /SlowArtDay – суспільна музейна акція, яка полягає в тому, що однієї квітневої суботи в конкретний час можна прийти до одного з кількадесяти музеїв країни і за годину оглянути лише 1 або до 5 творів. Йдеться про те, щоби споглядати повільно і вдумливо – не дозволяючи собі швидко «пробігти» через цілий музей і цим вдовольнитися. Найважливішою є вдумливість і відкритість до твору мистецтва, який споглядаємо.

Акція виникла на противагу звичному швидкому споживанню, адже за статистикою відвідувач тратить на зупинку перед мистецьким твором від 8 до 17 секунд. Натомість автор може потратити на його продумування і створення від кількох днів до кількох років.

Цього року українські музеї вперше приєднуються до міжнародної акції Slow Art Day.

14 квітня з 12:00 до 13:00 усіх охочих запрошують відвідати такі музеї Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького:

Палац Лозинських, Відділ «Європейського мистецтва 19-21 ст.» ЛНГМ
вул. Стефаника,3

Палац Потоцьких, Відділ європейського мистецтва 14-18 ст.
вул. Коперника, 15

Музей барокової скульптури Йоана-Георга Пінзеля
пл. Митна, 2

Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри
м.Брюховичі, вул. Музейна, 16

Зокрема, Музей скульптури Йоана-Георга Пінзеля запрошує без поспіху вдивлятися в твір Казимир Сіхульський «Гуцульська Богоматір» і знамениті врятовані скульптури св. Якима, св. Єлизавети, св. Йосипа, св. Анни.

А Відділ «Європейського мистецтва 19-21 ст.» ЛНГМ пропонує дві чудові можливості: зосередитись на роботах таких класиків, як Яцек Мальчевський, Ян Матейко, Михайло Бойчук, Франсуа Жерар, Фрідріх Прелер або зануритись у Сучасний український живопис з колекції Андрія Супруненка, маючи нагоду спілкуватись безпосередньо із колекціонером.

У Палаці Потоцьких на вдумливих відвідувачів чекає зустріч із підбіркою ще давніших шедеврів європейського мистецтва з 14-18 ст.

Тих, хто любить експериментальне та незвідане, футурологічне і таємниче, запрошують у Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри в Брюховичах. Заглиблене споглядання незвичайних форм і ліній відкриє нові креативні рішення, дасть можливість прозирнути в далеке чи недалеке майбутнє, адже митцям властиво крокувати далеко попереду свого часу.

Усі заходи галереї покликані допомогти знаходити приховані сенси та збагачуватися новими відкриттями для себе. Кожен матиме нагоду також поділитися із друзями чи представниками музею своїми думками, розпитати, обміркувати побачене.

Вподобуйте подію і запрошуєте рідних і друзів: facebook.com/events/943190862507423

Вхід у всі музеї Галереї на акцію #SlowArtDay 14 квітня з 12.00 до 13.00 безкоштовний.