Як безпечно відпочити на природі (+ карта місць для пікніків)

Рятувальники Львівщини нагадали основні правила відпочинку на природі та розпалювання вогнища
 |    2363  

Однією з причин виникнення пожеж в екосистемах є відпочинок на природі, під час якого люди влаштовують пікніки. Важливим елементом такого відпочинку є розпалювання вогнища. У суху та вітряну погоду, таке багаття може швидко стати неконтрольованим й стати причиною пожежі.

Як нагадує Головне управління ДСНС України у Львівській області, згідно з Правилами пожежної безпеки України, заборонено розпалювати багаття у лісових, паркових зонах, дворах житлових будинків, на дитячих майданчиках і тим паче на балконах.

Також не можна розводити багаття й користуватися відкритим вогнем на відстані менш ніж 30 м від будівель та споруд, викидати незагашене вугілля.

Читайте такожУчта на природі: страви для пікніка

В окремих випадках для приготування їжі на відкритому вогні можна зменшувати ці відстані до 5 метрів, за умови наявності спеціально обладнаного вогнища, а також «вигородження місця застосування відкритого вогню негорючими конструкціями на максимальну висоту можливого полум’я».

Заборонено залишати без догляду джерела відкритого вогню.

Місця для розведення багать треба утримувати очищеними до верхнього шару ґрунту, облямовувати смугою очищеного ґрунту не менш ніж 2,5 м завширшки і розміщувати на відстані не менш ніж 30 м від будинків і споруд, 25 м – до стоянок автотранспорту, 50 м – до хвойного та 25 м – до листяного лісового масиву.

У Львівській обласній державній адміністрації розробили інтерактивну карту місць Львівщини, де можна влаштовувати пікніки. Вона містить дані про кожну локацію, фотографії і географічні координати. Тут можна подивитися, де можна влаштувати пікнік: https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer…

Будьте пильними, а в разі виникнення пожежі негайно телефонуйте за номером Служби порятунку «101».

Читайте також: На Львівщині активізувалися кліщі. Як вберегтися