У Львові відсвяткують День Першої Пластової Присяги

14-15 квітня пластовий загал святкує День Першої Пластової Присяги
     725  

У квітні 1912 року перші гуртки присягнули на вірність Богу та Україні, чим дали поштовх для розвитку організації аж на понад сотню років.

«Станиця Львів Пласту Національної Скаутської Організації України та 9 курінь УСП імені Софії Фредро-Шептицької «Одержимі» організовує День Першої Пластової Присяги 2018. Цього року весь пластовий загал відзначатиме 106-ту річницю від дня складання Першої Пластової Присяги. Ця подія дає нам можливість зустрітись із старими друзями, надихнутися атмосферою особливих церемоніалів, а найголовніше, ми нагадуємо іншим і перш за все собі, що є членами організації, яка з кожним днем виховує та вишколює нове покоління свідомих та активних українців,дає поштовх для розвитку не лише самих себе але і своєї Батьківщини», – зазначають у прес-службі Пласту.

У Львові святкування розпочнуть із літургії у храмі св.Ольги і Єлизавети. Звідти колони пластунів рушать до площі перед Львівським національним університетом ім. Івана Франка. Там відбуватиметься відкриття заходу. На ньому пластунам вручать подяки та нагороди за плідну працю для громади та ПЛАСТу, переведуть на нові ступені юнаків та юначок, а також заслухають вітальну промову міського голови. Потім пластуни вирушать на Личаківське кладовище, де вшанують пластунів, які не зламали своїх присяг.

Також на Дні Першої Пластової Присяги у неділю діятимуть активітети для різних вікових груп пластунів. Для новаків – волонтерська діяльність, для молодшого юнацтва – цікавий квест, для старшого юнацтва – хакатон соціальних проектів, а для УСП та УПС – дискусія на актуальні теми. Кожен зможе знайти на ДППП щось цікаве для себе.

Загалом День Першої Пластової Присяги – одна з найважливіших акцій у році, яка проводиться у всіх великих пластових осередках України – урочисті заходи також відбудуться в Івано-Франківську, Тернополі, Києві й у інших міста.

Пластова присяга – це добровільна, зазвичай прилюдна й урочиста заява, якою пластун зобов’язується безумовно та невідклично дотримуватися Пластового Закону та Трьох Головних Обов’язків, працювати на користь Пласту та українського суспільства, а також робити добрі діла.