У Львові вшанують пам’ять в’язнів фашистських концтаборів

З нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів на території колишнього концентраційного табору для військовополонених «Шталаг-328» відбудуться скорботні заходи
     616  

Завтра, 11 квітня, на території біля пам’ятного хреста, що розташований в межах комплексу «Цитадель» (м. Львів, вул. Грабовського, 12), громадськість вшанує пам’ять жертв нацистських концтаборів. У межах заходів запланували запалення лампадок та покладання квітів до меморіального хреста. Опісля відбудеться поминальна молитва.

Захід розпочнеться об 11.00.

Довідково. Щорічно, 11 квітня (згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1991 року) відзначають Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів, який встановлено в день входження американських військ на територію Бухенвальду (1945 р.). Пам’ятну дату відзначають громадські організації, окремі органи влади в Україні та колишніх республіках Радянського Союзу.

Концентраційний табір Бухенвальд був побудований поблизу міста Веймара і почав функціонувати 19 липня 1937 року. За 8 років близько 239 000 осіб були його в’язнями. Спочатку це були німецькі політв’язні, а в роки Другої світової війни – і представники багатьох інших національностей. Велика кількість ув’язнених загинула вже в період будівництва табору.

В Україні зафіксовано майже 300 місць масових страт населення, діяло 180 концтаборів, існувало 50 гетто. Голодом і насильством в Україні винищено приблизно 4,5 млн. осіб. Усього протягом 1941-1944 pp. з України на каторжні роботи до Німеччини було вивезено 2,5 млн. осіб.

Найбільшими місцями загибелі мирних громадян були Бабин Яр у Києві, Дробицький Яр у Харкові, Доманівка і Богданівка на Одещині.

У Львові в 1941-1944 роках було три концентраційні табори: Янівський, єврейське гетто і табір для військовополонених «Шталаг-328», розташований у центрі Львова на території оборонного комплексу XIX ст. «Цитадель».

Встановлено, що в таборі «Шталаг-328» утримували 284 тисячі в’язнів різних національностей: українці, росіяни, євреї, італійці, поляки, бельгійці, білоруси, голландці та представники інших народів.