X
    Categories: Новини

200 українських шкіл матимуть компостери для переробки відходів

Конкурс на екологічну тематику організовують Міносвіти та Мінприроди

Еко-проект «Компола» стартує сьогодні. Заявки від навчальних закладів приймають від 10 до 24 квітня. Організатори відберуть 200 шкіл, у яких встановлять компостери для переробки харчових відходів. Завдяки ньому утилізовуватимуть залишки їжі та інші продукти шкільних їдалень.

Такий проект має на меті розвивати екологічну грамотність у школах, давати школярам не лише теоретичні знання, але й практичні навички.

«Органічні відходи досі становлять значний відсоток обсягу українських сміттєзвалищ. У світі вже давно та ефективно працює система їх перетворення на органічне добриво – компост. Це доступний і мало витратний механізм. Було б правильно, якщо компостери були б встановлені в усіх школах і перетворювали  відходи їдалень на органічні відходи», – зазначає Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Для того, щоб взяти участь в еко-проекті школам слід заповнити гуглформу за посиланням. Згодом їх обиратимуть за двома критеріями: мотивація, яку буде продемонстровано в креативному завданні, та відповідність технічним вимогам.

Зокрема,мають на увазі наступні умови:

  • наявність затіненої зони, безпосередньо на ділянці відкритого ґрунту, на огородженій території, де можливо було б встановити компостер;
  • наявність ділянки, на якій розміщуватиметься компостер і яка має бути на відстані не менше 2 м від стін прилеглих будівель;
  • їдальня закладу має продукувати харчові відходи в загальному обсязі 10-20 літрів на добу (два повних відра) (орієнтовна густина харчових відходів – 370 кг/м3).

Серед них мають бути:

  • очистки сирих овочів та фруктів;
  • шкаралупа сирих яєць;
  • заварка від чаю;
  • залишки крупи чи каші без додавання масла.
  • заклад повинен мати можливість збирати для компостеру опале листя.

Потім обрані навчальні заклади пройдуть навчально-практичний семінар та отримають інформаційні матеріали про компостування.

Цікаво, що проект «Компола» ініціювали київські школярі. Їхню ідею підтримали у Міністерствах. Сьогодні «Компола» успішно діє у 32 навчальних закладах України.

Марічка Курило: журналістка