Львів’ян запрошують на безкоштовну екскурсію неоготичним Львовом

Прогулянка зосередиться на історіях кількох будинків на вулицях Барвінських і Кривоноса
   Ольга Миза   647  

Центр міської історії Центрально-Східної Європи запрошує львів’ян на міську прогулянку «Неоготика. Довкола Високого замку» на основі матеріалів, опрацьованих у межах проекту «Інтерактивний Львів». Подія відбудеться 14 квітня 2018 року о 13.00.

Міська прогулянка є безкоштовною. Кількість учасників обмежена, тому Центр міської історії Центрально-Східної Європи просить всіх охочих взяти участь у міській прогулянці зареєструватися за лінком.

Прогулянку вестиме архітектурна редакторка проекту «Інтерактивний Львів» Ольга Заречнюк на основі власного дослідження будинків.

Прогулянка зосередиться на історіях кількох будинків на вулицях Барвінських і Кривоноса. На цій території поміж Високим замком і Пісковою горою розміщувалися каменярні та військові склади пороху, а наприкінці ХІХ ст. тут виросли житлові кам’яниці. «У здоровому і красивому розміщенні», «На свіже повітря…», «У найздоровішій дільниці…» — так розпочинаються повідомлення про продаж нерухомості в цій околиці на початку ХХ ст. Це свідчить про те, що кам’яниці та вілли у цій місцевості були бажаними.

Цьогорічна прогулянка продовжить тематику минулорічної, що об’єднала неоготичні будинки на вулицях Стефаника — проспекті Свободи. У цьому варіанті неоготика теж є лиш стилістикою декору  загалом типових будинків того часу. Будівельні підприємці-«спекулянти» чи старші службовці пошти, що змогли зібрати необхідний капітал і звести тут свої вілли, є прикладами людей, які на початку минулого століття обрали саме цю дільницю міста для життя чи бізнесу.

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED