Великдень у Домі Франка

Дім Франка запрошує славити весну та Христове Воскресіння!
     775  

10 квітня, о 17.00 там розпочнуть водити гаївки та співати веснянок!

Веснянки – давні слов’янські обрядові пісні, пов’язані з початком весни. За допомогою веснянок люди передавали свою енергію природі, щоб усе живе навколо прокинулося і знову ожило. Веснянки співають майже завжди одночасно з танцями та іграми, які мають «закликати» весну. До речі, назв у веснянок є багато: «ягівка», «гагілка», «ягілка», «галанівка», «лаголайка», «риндзівка» та інші. Кожна місцевість, окрім особливої назви, мала ще й свої традиційні слова веснянок та веселих забав.

Різновидом веснянок є гаївки – пісні, що виконувались тільки у час Великодніх свят. А водитимуть гаївки з хором національної і духовної пісні «Вірли», який є також парафіяльним хором церкви Пресвятої Євхаристії у Львові.

13 квітня, о 15.00 відбудеться презентація книжки «Антонич від А до Я», уже четвертої із серії енциклопедій-абеток про визначних людей, які випускає «Видавництво Старого Лева». Те, що Антонич «був хрущем і жив колись на вишнях, що їх оспівував Шевченко», знає кожен поціновувач української поезії. Але яким насправді був найтаємничіший поет українського модернізму? Про це розповість автор книги – науковий працівник Музею Франка, літературознавець Данило Ільницький. А художники Людмила і Володимир Стецьковичі, ілюстратори цієї цікавої абетки, проведуть майстер-клас для дітей.

У суботу, 14 квітня, у рамках міжнародної акції День неспішного мистецтва Дім Франка запрошує на тематичну екскурсію наукової працівниці Музею Івана Франка, завідувачки експозиційного відділу Віоли Чернієнко.

«Ідея Дня неспішного мистецтва у тому, щоб спонукати відвідувача оглядати твори (максимум 5 спеціально підготованих до акції), повільно й ретельно вникаючи у кожну деталь. Важливо зупинитися в тиші біля одного твору хоча б на 10 хвилин. А екскурсовод згодом відповість на всі запитання, які, можливо, у вас виникли.

Цього року ця акція з повільного оглядання відбуватиметься 14 квітня в музеях і галереях усього світу вже вдесяте. Україна долучається до неї вперше», – розповіли у музеї.

Цього ж дня не лише дорослі матимуть змогу насолоджуватися мистецтвом, а й діти. Для них о 15.00 відбудеться майстер-клас з малювання. Це буде не звичайний урок малювання, а казковий – «У світі казкових риб»! Малята освоюватимуть нову техніку – малювання манкою.

І завершить Великодній тиждень літературний вечір у Домі поета.