Уряд виділив мільярд гривень для Нової української школи

Гроші підуть на облаштування освітніх просторів
     689  

Вже з вересня цього року першачки в Україні навчатимуться за новим стандартом початкової освіти. Він передбачає створення 8 освітніх осередків. За словами міністра освіти Лілії Гриневич створення умов для навчання дітей – основне повноваження місцевих органів влади, але держава підтримає їх на цьому шляху.

Уряд вже передбачив майже мільярд гривень.

«Уряд прийняв постанову, що регулює використання освітньої субвенції на Нову українську школу. 998,7 млн, тобто майже мільярд гривень, з цієї субвенції піде саме на створення нового освітнього простору», – сказала міністр освіти Лілія Гриневич.

Зокрема, за 40% цієї суми куплять дидактичні матеріали для 1-го класу. Стільки ж витратять на сучасні меблі. Решту грошей піде на комп’ютерне обладнання.

Додамо, що у класах Нової української школи мають бути організовані осередки для різних занять. Рекомендують зробити їх 8. Для:

  • навчально-пізнавальної діяльності (з партами/столами)
  • змінні тематичні осередки (дошки/фліп-чарти/стенди для діаграм з ключовими ідеями);
  • гри (настільні ігри, інвентар для рухливих ігор);
  • художньо-творчої діяльності (полички для зберігання приладдя та стенд для змінної виставки дитячих робіт);
  • куточок живої природи для проведення дослідів (пророщування зерна, спостереження та догляд за рослинами, акваріум);
  • відпочинку (з килимом для сидіння та гри, стільцями, кріслами-пуфами, подушками з м’яким покриттям);
  • дитяча класна бібліотечка;
  • осередок вчителя (стіл, стілець, комп’ютер, полиці/ящики, шафи для зберігання дидактичного матеріалу тощо).

«Також у цих рекомендаціях є застереження щодо безпеки, зовнішнього вигляду та мобільності обладнання. Парти мають бути нормального, не виїдаючого очі кольору, легкі та мобільні для роботи дітей у групах, не травматичні тощо», – наголосила Лілія Гриневич.

Нагадаємо, Міносвіти затвердило рекомендації щодо облаштування класів у Новій Українській школі. У документі йдеться про те, як мають бути облаштовані навчальні кабінети та загальні вимоги до меблів.