Затримання директора «Супутника»: хабар чи провокація?

Директора та заступника центру звинувачують в отриманні 10 тис. грн хабара
 |    1266  

Сьогодні, 5 квітня, у Львові затримали директора культурно-мистецького центру «Супутник», що на Левандівці (вул. Повітряній, 20) Олександра Агашкова та його заступника Михайла Севрука.

За офіційною інформацією управління СБУ у Львівській області, їх затримали на отриманні хабара.

«Посадовці хотіли отримати від підприємця 10 тисяч гривень за здачу йому приміщення в оренду для проведення культурно-масового заходу без укладання договору. Тобто гроші за оренду мали піти їм у кишеню, а не до бюджету громади Львова. Оперативники спецслужби затримали хабарників на робочому місці під час одержання усієї суми неправомірної вигоди», – йдеться в офіційному повідомленні СБУ.

Водночас депутатка Львівської міської ради Юлія Хомчин запевняє: сьогоднішня спецоперація із затримання – провокація.

«СБУ підставили директора Олександра Агашкова та Михайла Севрука, звинувачують їх у вимаганні хабара», – прокоментувала ситуацію депутатка Юлія Хомчин.

Таку позицію підтримує і народна депутатка України Ірина Подоляк.

«Я ніколи в це не повірю. У те, що якийсь чоловік кинув на стіл гроші, моментально вибіг, Олександр із заступником скочили зі своїх місць, щоб догнати його і тут же увірвалися службісти з рішенням суду на слідчі дії від вчорашнього вечора – вірю, а в те, що Агашков краде на кишеню-  не вірю. Те, що він відстоює інтереси парку і Супутника разом із містом перед МАФіозниками і іншими захоплювачами Левандівського парку – факт. Те, що країна з такими правоохоронними органами скочується у прірву – факт», – написала Ірина Подоляк у себе на Facebook-сторінці.

Заступник міського голови Львова Андрій Москаленко натякає, що причина нинішньої ситуації може бути у неприхованій боротьбі директора «Супутника» з сусіднім МАФом.

«Нагадаю, що тривалий час мистецький центр Супутник «бореться» з присутнім поряд МАФом, що, за свідченнями очевидців, продає алкоголь дітям», – зазначив Андрій Москаленко.

За інформацією СБУ, у рамках відкритого кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України тривають слідчі дії. Вирішується питання повідомлення затриманим про підозру та обрання міри запобіжного заходу.

За словами Ірини Подоляк, завтра вона готова взяти затриманих на поруки.