Кандидатки на керівника львівського перинатального: хто вони?

"Львівська газета" розповідає про тих, хто має намір очолити обласний клінічний перинатальний центр
     4227  

Фото: wz.lviv.ua

Останніми днями увага львів’ян прикута до 14 медичних закладів області. Їм обирають керівників. Серед усіх особливо цікавою є доля Львівського обласного перинатального центру. Адже цього року він запрацює після багаторічної перерви. Попередній керівник закладу, Лариса Янів, не бере участі у перегонах, а отже перинатальний очолить хтось новий.

Сьогодні конкурсна комісія заслухала трьох кандидаток на цю посаду і вирішила перенести засідання до 16 квітня.

«Ми пройшли складне засідання конкурсної комісії щодо кандидатури директора Львівського обласного клінічного перинатального центру… Три презентації, три бачення. Багато важливих питань, різної якості відповіді. Слабка готовність до виведення з тіні платних послуг у всіх кандидаток. Активне об’єктивне обговорення», – повідомила начальник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.

То хто ж планує керувати обласним перинатальним центром?

Ірина Біль

Найобговорюваніша фігура – Ірина Біль. Вона в часи роботи центру завідувала гінекологічним відділенням. І, якщо вірити відгукам співробітників на офіційній сторінці Львівського обласного перинатального центру, саме ця лікарка була однією з тих, хто згуртував колектив для боротьби за нього.

Адже кілька місяців після закриття на ремонт роботи тут припинилися, а це загрожувало руйнуванню закладу. Тоді ініціативна група оббивала владні кабінети з проханням відновити їхній пологовий.

Власне, співробітники і хочуть бачити пані Біль своїм керівником.

Пані Ірина Біль заміжня, має двох синів. У своїй декларації вона представила житловий будинок (152 м кВ), земельну ділянку (679 м кв)та автомобіль Фольксваген Гольф 2013 року випуску. За 2017 рік вона заробила трохи більш ніж 37 тисяч гривень. Крім цього, задекларувала готівки 10 000 доларів, 5 тисяч євро та 55 тисяч гривень.

Марія Малачинська

Другою кандидаткою є Марія Малачинська. Вона зараз керує Львівським обласним центром репродуктивного здоров’я населення. Очолила його у 2015 році.

Бажання Малачинської очолити перинатальний підтримує Львівський медуніверситет. Вона ж, у свою чергу,ставши керівником, обіцяє зробити все для того, щоб знайти спільну мову з колективом.

Пані Малачинська є заслуженим лікарем України, кандидатом медичних наук, доцентом кафедри акушерства, гінекології та перинатології, спеціалістом вищої категорії з організації та управління охороною здоров’я.

Окрім акушерства та гінекології, Марія Малачинська займається ультразвуковою діагностикою. А ще вона є позаштатним спеціалістом департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з питань репродуктивного здоров’я та планування сім’ї.

Щодо статків Марії Малачинської, то її електронна декларація показує, що у неї є дві квартири (111 та 144 м кВ), два гаражі та паркомісце. Автомобіля лікарка не має, а її чоловік їздить на БМВ 530 2012 року випуску.

На основному місці роботи Малачинська заробила 141 тисячу гривень, в медуніверситеті – трохи більше 41 тисячі. Інші джерела доходів поповнили бюджет лікарки на майже 80 тисяч гривень.

Відтак готівкових статків вона декларує 41 тисячу доларів, 380 тисяч гривень та 20 тисяч євро.

Дзвенислава Москвяк-Лесняк

І третьою кандидаткою є Дзвенислава Москвяк-Лесняк – лікарка міського комунального клінічного пологового будинку №1, що на Мечнікова.

Вона каже, що, очоливши обласний перинатальний, потурбується про те, щоб це був сучасний комфортний заклад. Пропонує ввести платні послуги, а для розвитку установи залучати позабюджетні кошти.

Цікаво, що під час засідання конкурсної комісії пані Москвяк-Лесняк «закинули» історію про неналежне виконання нею професійних обов’язків і про те, що їй оголошено підозру. Натомість сама лікарка подробиць цієї справи не озвучила, назвавши їх лікарською таємницею.

У Дзвенислави Москвяк-Лесняк є квартира (141 кв м), земельна ділянка у Солонці (1000 м кВ). Їздить кандидатка на гендиректора ЛОПЦ Лексусом RX 330 2005 року випуску.

За 2017 рік лікарка заробила на основному місці роботи майже 46 тисяч гривень, а на сумісному (асистент на кафедрі ЛНМУ імені Данила Галицького) – 11 тисяч. У банку тримає 1000 доларів.

Нагадаємо, відкриття Львівського обласного перинатального центру анонсували на початок 2018 року. Прогнозували навіть, що у січні вже зможуть приймати породіль. Однак на сьогодні медзаклад ще не працює.

ЛОПЦ,  що на Дж. Вашингтона,6, закрили на ремонт у 2013 році. Через кілька місяців ремонт призупинили, в результаті стан приміщення лише погіршився.

Минулоріч Кабмін виділив для ремонту перинатального центру 45 мільйонів гривень субвенції. Частково до фінансування долучився обласний бюджет.