Дев’ять міст обласного значення на Львівщині отримали ширші можливості створити ОТГ

Закон про приєднання населених пунктів до міст обласного значення сприятиме утворенню на Львівщині у цьому році трьох-чотирьох  ОТГ
   Віталій Корецький   1249  

Закон про приєднання громад сіл та селищ до громад міст обласного значення, позитивно вплине на процес утворення громад, оскільки міста обласного значення не поспішали утворювати громади з навколишніми селами.

Цей закон дуже актуальний для Львівщини, оскільки у нашій області є аж 9 міст обласного значення – Львів, Борислав, Дрогобич,  Моршин, Новий Розділ, Самбір, Стрий, Трускавець та Червоноград. Відповідно, ми очікуємо, що ці міста не будуть байдужими і ініціюють приєднання навколишніх сіл і селищ.

Прийняття цього закону дозволить розблокувати процес створення  ОТГ у Дрогобицькому районі, де в принципі ніщо не заважає утворити Трускавецьку та Дрогобицьку ОТГ. Також це може бути поштовхом у Стрийському районі для Моршинської ОТГ і частково може бути вирішене питання по Червоноградській ОТГ. Ми впевнені що Львів, Самбір і Стрий так само позитивно відреагують на прийняття цього закону. Утворення ОТГ з містами обласного значення вигідне передусім селам і селищам, адже, використовуючи фінансові ресурси міст, вони зможуть розбудувати свою інфраструктуру.

PS Нагадаємо, 3 квітня Верховна Рада України  ухвалила проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення» (№ 6466). Цей закон дозволяє містам обласного значення утворювати громади без проведення виборів.

Віталій Корецький, консультант з правових питань Офісу реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України