У Львові презентували книгу про героїв АТО (фото)

Студенти факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка та майбутні офіцери-культурологи що навчаються у Нацакадемії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львові стали першими, хто отримав нагоду ознайомитися з четвертим томом книги «Вклонімось доземно українському солдату»
     633  

– Чотири роки поспіль, військові журналісти Центрального друкованого органу МО України газети «Народна армія» працюють у районі проведення Антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях. Окрім газетних публікацій, кореспонденти постійно працюють над створенням документального проекту: багатотомної книги, що наче календар чи щоденник відображає ситуацію на лінії фронту, – відзначив начальник відділу газети полковник Олександр Поронюк. – В такий спосіб ми прагнемо увічнити військовий подвиг простих українців. Також, це й аналітичний матеріал для майбутніх істориків та дослідників нашої епохи. Завдячуючи таким книгам, у майбутньому ніхто не маніпулюватиме фактами щодо подій на Донбасі. Книга буде актуальною і через 50, і через 100 років.

Презентація книги була організована у форматі професійної дискусії. Військові кореспонденти полковники Тарас Грень та Володимир Скоростецький розповіли про те, як саме створювались матеріали, що увійшли до книги. Крім того студенти-журналісти мали змогу поспілкуватись й зі своїми однолітками-курсантами.  Командир курсантського підрозділу, молодший сержант Руслан Яриш, який до вступу у військовий ВНЗ брав участь у бойових діях на Донбасі у складі артилерійської бригади, розповів про перші і найважчі місяці боїв 2014-го року. Про своїх побратимів та про те, чому вирішив продовжувати військову кар’єру.

На завершення зустрічі у бібліотеку факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка військові журналісти передали декілька примірників книги «Вклонімось доземно українському солдату».

Текст і фото: Володимир Скоростецький, Регіональний медіа-центр Міністерства оборони України (м. Львів)