Помер колишній політв’язень Кремля Юрій Солошенко

Він боровся з онкологічною хворобою
     447  

Фото: facebook.com/iryna.gerashchenko

Сьогодні помер Юрій Солошенко, якого в Москві було засуджено за «шпигунство» та якого вдалося обміняти у червні 2016 року. Про це повідомила віце-спікер ВРУ Ірина Геращенко.

«Москва віддала нам його 2 роки тому тільки тому, що в Юрія Даниловича був рак… він боровся весь цей час, йому допомагали родина й добрі люди. Щаслива, що вдалося в червні 2016 його витягти і він був цей час в колі родини … Вічная пам’ять, дорогий Юріє Даниловичу… Ви завжди щиро раділи, коли нам вдавалося ще когось витягти, раділи, як за рідних, Ви знали ціну свободи й шанували Україну. Дякую Вам за позицію», – написала Ірина Геращенко.


Юрій Солошенко до 2010 року очолював полтавський оборонний завод «Знамено», який виробляв протиповітряні радари і комплектуючі до зенітно-ракетних комплексів, а основним ринком збуту продукції була РФ. У серпні 2014 року Солошенка затримали в Росії, куди він поїхав нібито для консультації на запрошення знайомого з Москви. У нього вилучили 6 тис. доларів, які, за версією російських слідчих, він мав намір витратити на покупку секретних виробів, і звинуватили у спробі вивезти секретне устаткування.

У жовтні 2015 року Солошенка засудили до 6 років в’язниці нібито за шпигунство, а в грудні етапували до колонії.

Солошенка звільнили за обміном 14 червня 2016 року разом з кримським активістом Геннадієм Афанасьєвим. Російській стороні видали двох сепаратистів, які працювали над створенням «русского мира» в Одеській області.