На Львівщині встановлять таблички з інформацією про визначних жителів

 Мета - аби жителі області та туристи знали, хто з відомих людей жив і працював на Львівщині
 |  Марічка Курило   1113  

Цьогоріч в області ознакують 40 місць пов’язаних з сучасними героями, видатними діячами, історією, культурою та релігією. Ознакування проведуть в межах реалізації «Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2018-2020 роки».

«Не кожен задумується про те, скільки відомих людей, скільки постатей, скільки особистостей жило і працювало, і скільки подій відбувалось на території Львівщини. І ми задумались над тим, як зробити так, щоб про цих осіб дізналось якнайбільше людей. Так і вирішили, що на дорогах загальнодержавного значення мають стояти інформаційні таблиці, на яких має бути вказано про історичних особистостей, які народились чи працювали на певній території Львівщини. І ми впевнені, що з людей, які їздитимуть цими дорогами, одна з десятьох, двадцяти чи навіть  зі ста осіб, зверне увагу, і задумається: «А хто це був?», це і є головна мета нашого проекту», – розповіла директорка департаменту з питань культури національностей та релігій ЛОДА Мирослава Туркало.

Після Великодня ЛОДА оголосить конкурс на виконання робіт на електронному майданчику державних закупівель PROZORRO.А першу інформаційну таблицю на Львівщині планують встановити уже у червні. Ціна однієї – від трьох тисяч гривень. Наразі у розпорядженні департаменту є 180 тисяч гривень на цей проект. Однак у ЛОДА шукає спонсорів, які б хотіли долучитись до проекту.

З нагоди відзначення 100-річчя Західно-Української Народної Республіки, в області встановлять інформаційні таблички з вказівниками місцерозташування родинних сіл та могил найвідоміших діячів Західно-Української Народної Республіки на Львівщині.

Це такі відомі постаті, як: Андрій Мельник, полковник армії УНР, голова Проводу ОУН (Дрогобицький район, с.Воля Якубова), Віктор Курманович, генерал УГА (Золочівський район, с.Велика Вільшаниця), Олена Степанів, перша в світі жінка-офіцер, чотар УГА (Перемишлянський район, с.Вишнівчик), Григорій Трух, чотар УСС, автор пісні «Ой, у лузі червона калина» (Стрийський район, с.Гірне, могила Миколи Мариновича, генерал-хорунжий УСС (Яворівський район, с.Оселя).

Львівський проект наразі не має аналогів в Україні. Департамент з питань культури національностей та релігій ЛОДА закликатиме долучитись до нього і профільні департаменти інших областей.