Мінприроди пропонує суворіше карати за випалювання рослинності

Міністерство екології та природних ресурсів пропонує в кілька десятків разів збільшити штрафи за самовільне випалювання рослинності
     361  

Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, – інформує сайт Кабміну.

Він нагадав, що зараз розмір штрафу за подібне порушення становить від 170 до 340 гривень.

«Навряд чи це серйозно може лякати паліїв торішньої трави. Мінприроди пропонує суттєво підвищити штрафи. Законопроект щодо посилення відповідальності за випалювання рослинності вже передано на погодження до Мін’юсту», – повідомив міністр.

Зокрема, за самовільне випалювання рослинності або її залишків пропонують штрафувати на суму в розмірі від 3060 до 6120 грн (від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

За ті самі дії в межах території та об’єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ), у зоні відчуження розмір штрафів може досягати понад 12 тис. грн (від 360 до 720 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), а для юридичних і посадових осіб понад 20 тис. грн (від 1200 до 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

«Маю надію, що наші пропозиції будуть підтримані і це приведе до тями недбайливих господарників, які переконані, що спалюючи суху траву, вони допомагають довкіллю швидше очиститися. Мовчу вже про інші можливі катастрофічні наслідки від цих підпалів», – наголосив міністр.